Panorāma

O.Augustovsku ieceļ lidostas valdē

Panorāma

Ina Strazdiņa par Eiroparlamenta sankcijām

Vaškeviču uzrauga Austrijas likumsargi

Vaškeviču uzrauga Austrijas likumsargi

Kukuļdošanā apsūdzēto Vladimiru Vaškeviču Austrijā tagad apsargā vietējie likumsargi. Tas darīts pēc vietējās tiesas lēmuma, atbildot uz Latvijas izdoto aresta orderi. Tomēr - vai Vaškevičs tiešām beidzot nonāks Latvijas tiesas priekšā, vēl nav skaidrs.

Pēdējā laikā par kukuļdošanā apsūdzētā Vladimira Vaškeviča īsto atrašanās vietu klīdis ļoti daudz dažādu baumu. Piesauktas pat tik eksotiskas vietas, kā Dienvidamerika. Tomēr tagad ir skaidrs, ka viņš tiešām atrodas Austrijā, kur pēc Eiropas aresta ordera izdošanas viņu apsargā arī vietējie likumsargi.

Apsūdzības, ka Vaškevičs mēģinājis piekukuļot bijušo kolēģi muitā Tāli Kravali tiesā nonāca jau 2011. gada nogalē. Tomēr neilgi pēc tam tiesa Vaškevičam ļāva doties atpūtas braucienā uz Austriju, no kura viņš tā arī neatgriezās. Advokāti apgalvo, ka atrodoties ārzemēs pasliktinājusies Vaškeviča veselība, un kopš tā laika viņš arī turpina ārstēties Austrijā. Līdz ar to tiesā lietas izskatīšana pēc būtības nav sākusies līdz pat šim.

"Bija Latvijas tiesiskās palīdzības lūgums Austrijai un Austrijas policija savāca ziņas par visām slimnīcām, kur it kā ir atradies Vladimirs Vaškēvičs un apstiprināja, ka visās šinīs slimnīcās viņš ir bijis. Apstiprināja visas diagnozes un šos datus nodeva Latvijas tiesībsargājošo institūciju rīcībā," stāsta Vaškeviča advokāts Oskars Rode.

Tomēr nesen Latvijas tiesa lika Vaškeviču apcietināt, un pagājušonedēļ Austrijas tiesas dežurējošais tiesnesis arī piēnēma lēmumu par viņa pārvietošanu no iepriekš oficiāli deklarētās ārstniecības iestādes uz citu slimnīcu Austrijā. "Izmeklēšanas tiesnesis, kas lēma par Vaškeviča aizturēšanu Austrijā, uzklausīja arī policijas pieaicinātu speciālistu," stāsta Rode.

Arī šis ārsts apstiprināja, ka Vladimiram Vaškevičam veselības stāvoklis nav labs, un viņš nebūtu ievietojams apcietināšanas iestādē, bet būtu paturams slimnīcā.

Ziņas, ka Vaškevičs tiešām beidzot aizturēts, dienas gaitā "Panorāmai" apstiprināja gan vairāki ar aizstāvību nesaistīti neoficiāli avoti, gan arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. "Pilnīgi noteikti nav nekāda pamata apšaubīt, jo mēs esam saņēmuši apstiprinājumu, ka viņš tiešām tur atrodās," atzina Kalnmeiers.

Austrijā bijušo muitnieku šobrīd uzrauga vietējie policisti, tomēr lēmumu, vai viņu izdot Latvijai varasiestādes vēl pieņēmušas nav. Cik ilgu laiku tas varētu aizņemt ir grūti prognozēt, turklāt Vaškeviča advokāti centīsies panākt viņa atbrīvošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti