Vasaru gaidot, Liepājā iepazīstina ar 41 objektu, ko izzināt pašiem un ieteikt draugiem

Šodien, 13.maijā, Liepājā pirmo reizi notiks vasaras sezonas atklāšanas svētki, kas vairāk būs domāti nevis iebraucējiem un tūristiem, bet pašiem liepājniekiem.

Liepājā - vasaras sezonas atklāšanas svētki
00:00 / 03:41
Lejuplādēt

Vasaras sezonas atklāšanas svētkus rīko Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs, sadarbojoties ar vietējiem uzņēmējiem – viesnīcām, kafejnīcām un citām izklaides un atpūtas vietām, lai paši liepājnieki varētu tuvāk iepazīt to, kas patiesībā notiek Liepājā.

Vasaras sezonas atklāšanas svētki ir eksperiments, kas vairāk domāts vietējiem, taču, protams, arī ikviens pilsētas viesis aicināts apmeklēt vairāk nekā 40 dažādas vietas pilsētā, turklāt ne tikai centrā, bet arī Karostā un Jaunliepājā.

Liepājas reģiona tūrisma biroja vadītāja Inta Šoriņa stāsta, kāpēc svarīgi uzrunāt tieši pašus liepājniekus:

„Vietējie parasti atpūšas laukos, brauc uz Kuldīgu, Ventspili, Palangu, Rīgu, bet paši bieži vien Liepāju neizvēlas par atpūtas vietu. Kad zvana draugi, paziņas, kur gulēt, kur paēst, tad liepājniekam ir jābūt pilnvērtīgam vēstnesim par to, ko šeit darīt.”

Vasaras sezonas atklāšanas svētkos iesaistījušies kafejnīcu, atpūtas un izklaides vietu saimnieki, kuri atvērs savas durvis liepājniekiem. Piemēram, Zaļais nakts tirdziņš notiks arī zaļi domājošā radošajā telpā ''Ideju bode'', kas atrodas Jaunliepājā. Lielie pagalmi, kas vēsturiski saglabājušies šajā pilsētas daļā ir viena no vērtībām, ko vērts izmantot, saka saimniece Krista Lapiņa. Arī viņai šķitis svarīgi uzrunāt liepājniekus, kuri bieži vien paši pat nezina, kas pilsētā jauns un interesants notiek:

„Tas ir paradokss, ka bieži vien iebraucēji zina vairāk par to, kas notiek Liepājā, nekā paši vietējie, tāpēc ir svarīgi iesaistīties un stāstīt par sevi, jo mēs nepārtraukti maināmies - tas ir nebeidzams process.”

Salīdzinoši jauna vieta, kas Liepājā atgūst pilnīgi jaunu elpu, turklāt atgādinot Eiropas seno pilsētiņu šarmu, ir ''Romas dārzs'', kur senāk bijusi viesnīca un pagalma dārzs. Tā nebūt nav vieta, kas ir domāta tikai iekšpagalma veikalu vai romantiskās kafejnīcas apmeklētājiem, tā ir telpa, kas ir sakārtota un brīvi pieejama ikvienam interesantam.

Aktīvi šajā vasaras svētku norisē iesaistījusies viesnīcas ''Promenade Hotel'' vadītāja Inese Židele, sakot, ka liepājnieki varēs ielūkoties arī dizaina viesnīcas senatnīgajos numuriņos:

„Ir nepieciešams, lai liepājnieki iepazītu tās vietas, kas mums ir. Mēs esam gatavi tajā iesaistīties. Ir svarīgi padarīt tūrisma industriju cilvēkiem pieejamāku.”

Pasākumu programmā atzīmēts 41 punkts. Ja izdodies apmeklēt visus un savākt nepieciešamās uzlīmes, varēs laimēt arī divriteni.

Sezonas oficiālā atklāšana vakarpusē notiks pie koncertzāles „Lielais dzintars”. Jau tradicionāli Liepājā notiks arī Tvīda brauciens, kas pulcēs ap simt dalībnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt