Panorāma

Minskā piespiedu kārtā nosēdina lidmašīnu ar opozicionāru

Panorāma

Panorāma

Vasarsvētku «citādais dievkalpojums» – internetā

Vasarsvētku «Citādais dievkalpojums» Torņakalna baznīcā šogad vēl citādāks

Svētdien, 23.maijā, kristīgā pasaule svin Vasarsvētkus. Torņakalna baznīcā Vasarsvētku dievkalpojums tiek saukts par "Citādo dievkalpojumu". Tas ierasti ir koncerts, un par ieeju ziedotā nauda tiek labam mērķim – servisa suņu dresūrai, bērnu slimnīcas Vecāku mājai vai kam citam. Par spīti Covid-19 ierobežojumiem, arī šogad dievkalpojums notika. Tikai internetā. Un ziedotie līdzekļi tiks izmantoti, lai dievkalpojumi tiešsaistē turpinātos.

Dievkalpojumu gribēja rīkot uz draudzes centra jumta. Tikai lietus iedzina baznīcā. Vēl arī pēkšņi saslimis Torņakalna draudzes kvarteta tenors. Tā vietā stājies mācītājs, nodziedot viņa partiju. 

"Es esmu vienkārši laimīgs, un arī šādi neparedzēti gadījumi parāda, cik mēs esam dziedoši un stipri!" izteicās mūziķis Kaspars Zemītis. 

"Mums ir jau iekšēji izveidojies, tāds savienojums "Citādi citādais dievkalpojums", jo to varēs redzēt tikai ekrānā. Un liels paldies mūziķiem, kuri atrada savu laiku!" piebilda kvarteta dalībniece Linda Naudiņa.

Arī dalībniece Anda Zemīte uzsvēra, ka svētku sajūta patiešām ir: "Tik un tā šī ir svētku sajūta! Pat sajūtot, ka aiz loga līst, šie vienalga ir Vasarsvētki! Un dvēsele gavilē." 

Vasarsvētku dievkalpojumus Torņakalna baznīcā

Vasarsvētkus attālināti atņemt nevar neviens. Arī dators altāra priekšā kļuvis par neatņemamu dievkalpojuma daļu. Mācītājs nešaubās, ka tiešsaiste un citi jaunievedumi paliks. 

"Šis digitālais paliks. Arī tad, kad visa tā pandēmija būs beigusies! Jā, piemēram, svētais vakarēdiens. To saņem no vienreizlietojamiem trauciņiem. Un cilvēki nāk pa vienam, ne visi kopā, ir laiks tam, saņem, skan mūzika. Es pat varu viņam kaut ko paprasīt. Šis laiks ir ienesis kaut daudz jaunu. Padarījis to draudzi dzīvu! Ne tik formālu," stāstīja Rīgas Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls.

Vasarsvētki ir trešie nozīmīgākie svētki baznīcā, tūlīt aiz Ziemassvētkiem un Lieldienām. Tajos piemin Svētā Gara nolaišanos pār Jēzus mācekļiem, kad viņi bija sanākuši kopā 50. dienā pēc Jēzus krustā sišanas un augšāmcelšanās. 

Iepriekš Vasarsvētku koncertā baznīca bija stāvgrūdām pilna. Tomēr “Citādais dievkalpojums” “Youtube” platformā būs skatāms bezgalīgi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt