Panorāma

Spilves pļavās deg kūla

Panorāma

Panorāma

NBS sāk gatavot rezerves karavīrus

Vasarā sāksies plaša armijas rezervistu apmācība

Lai papildinātu to cilvēku rindas, kuri vajadzības gadījumā būtu gatavi aizsargāt valsti, Nacionālie bruņotie spēki (NBS) vasarā sāks īpašu apmācības programmu rezerves karavīriem. Tā būs piemērota strādājošiem cilvēkiem – tiem, kuri vēlas, bet aizņemtības dēļ nevar pievienoties zemessardzei.

Raivo Freimanis ikdienā strādā par operatoru Latvijas Televīzijā, filmējot gan materiālus Ziņu dienestam, gan piedaloties populārā jauniešu raidījuma “Gudrs un vēl gudrāks” uzņemšanā. Raivo ir patriots. Katra brīvā nedēļas nogale tiek pavadīta spēlējot militārās simulācijas spēli “Airsoft”. Lai gan interese līdz šim bijusi, pagaidām Zemessardzē viņš nav iestājies. "Es esmu daudz domājis par dalību Zemessardzē un man ir grūti atrast brīvu katru otro nedēļas nogali. Tāpēc pagaidām es svārstos un izvērtēju savas laika iespējas tam, bet padomā ir," atzīst Freimanis.

Šovasar Aizsardzības ministrija plāno spert soli pretim šādiem cilvēkiem, uzsākot pilotprojekta apmācību ciklu. Tas brīvprātīgajiem ļautus koncentrētā mācību programmā apgūt karavīra pamatiemaņas.

"Mērķis šai iniciatīvai ir papildināt ar motivētiem un pēc kursa arī sagatavotiem Latvijas pilsoņiem, kuri ir gatavi, kuri paši izsaka vēlmi piedalīties, kļūt par rezerves karavīriem, bet tajā pašā laikā vismaz šobrīd viņi sevi neredz kā profesionālā dienesta karavīrus, vai nav gatavi iesaistīties zemessardzē," skaidro NBS Apvienotā štāba pulkvežleitnants Kaspars Pudāns.

Šogad apmācības kursā plānots uzņemt 50 cilvēkus. Tas ilgs piecas nedēļas un noslēgsies ar dalību militārajās mācībās “Namejs 2018” Ādažu poligonā. Nākotnē apmācību kursu varētu saīsināt. "Jā, mēs skatāmies, ka nākotnē šī kursa ilgums varētu tikt pielāgots un kursi varētu tikt piedāvāti dažādi pēc ilguma – sākot no trim līdz piecām nedēļām pēc tā, kādu intensitāti cilvēks spēj izturēt apmācībā," sacīja NBS Apvienotā štāba mobilizācijas pārvaldes priekšnieks Gunārs Upīts.

Apmācību laikā jaunie rezerves karavīriem tiks maksātas apmācību kompensācijas un nodrošinātas tādas pašas sociālās garantijas kā profesionālajiem karavīriem. Tiesa brīvo laiku mācību vielas apguvei katram nāksies izbrīvēt pašam, vienojoties ar darba devēju, ņemot vai nu apmaksātu, vai neapmaksātu atvaļinājumu. Raivo, kurš gatavojas izmantot šo iespēju laika izbrīvēšanā problēmas nesaredz. "Es domāju, ka tam nevajadzētu būt šķērslim. Ja cilvēks ir patriotiski noskaņots un vēlas sniegt savu ieguldījumu valsts aizsardzībā, tad nevajadzētu izvērtēt šos raksturlielumus un arī man personīgi tas noteikti nav šķērslis," norādīja Freimanis.

Līdzīgi kā profesionālajā dienestā un Zemessardzē arī rezerves karavīru apmācībai tiks pieņemti nesodīti, pilngadīgi Latvijas pilsoņi. Pieteikties rezerves karavīru apmācības programmai interesenti varēs līdz 1.jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt