Panorāma

Ko studēt, lai nebūtu bez darba?

Panorāma

Antonovs: shēmoju, bet bankas neputināju

Vasarā palielinās uz ceļiem bojā gājušo skaits

Vasarā pieaudzis uz ceļiem bojāgājušo skaits

Jau vairākas nedēļas saglabājas bēdīga statistika gan uz Latvijas ceļiem, gan ūdenstilpēs bojāgājušo skaita ziņā. Policijā secināts – karstā laika ietekmē cilvēki sāk kļūt nevērīgāki pret savu un apkārtējo drošību. Arī piektdien uz ceļiem notikušas vairākas smagas avārijas, kuru iemesli, policijas skaidrojumā, ir gana muļķīgi.

Pirms dažām dienām Mārupē, ietriecoties kokā izdzisa divu cilvēku dzīvība. Policijā skaidro – gan šajā, gan lielākajā daļā citu satiksmes negadījumu, kas beidzas traģiski, vainojams ir pārāk liels braukšanas ātrums.

Taču ir pietiekami daudz satiksmes negadījumu, kuros vadītāja rīcības iemesli nav saprotami. Tā piektdien uz Jūrmalas šosejas smagā avārijā cieta divi braucēji. Tiesībsargājošo iestāžu rīcībā ir ziņas, ka avārijas izraisītājs braucis pa vidējo joslu un negaidīti apstājies.

Cita smaga avārija notika ceļā uz Ainažiem, un arī tajā vadītājs izdarījis nevienam negaidītu manevru - pēkšņi nolēmis apgriezties braukšanai pretējā virzienā. „Vasaras mēnešos ik gadu palielinās ceļu satiksmes negadījumu skaits, līdz ar to gan cietušo, gan negadījumos bojāgājušo personu skaits, un arī šis gads nav izņēmums,” skaidro Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece Vineta Mistre.

Lai gan vasarā braukšanas apstākļi šķiet drošāki nekā ziemā, ceļu satiksmes negadījumu statistikā tieši jūlijs un augusts ir mēneši, kad uz ceļiem bojāgājušo ir visvairāk. Turklāt vasarā bojāgājušie visbiežāk ir tieši vadītāji un pasažieri. „Ziemas mēnešus problēma pārsvarā ir gājēji, kuri diemžēl pārvietojas pa ceļa braucamo daļu bez atstarotājiem un līdz ar to autovadītājiem nav pamanāmi,” stāsta Mistre.

Savukārt vasarā, atvaļinājumu laikā, cilvēki kļūst izklaidīgāki, karstā laika ietekmē neuzmanīgāki un pārgalvīgāki, secina policijā.

Arī aptaujātie autovadītāji tam piekrīt. „Autovadītāji brauc pārgalvīgi, neskatās, kas notiek pa kreisi, pa labi, brauc uz priekšu. Steidzas kaut kur. Ja brauc ar atļauto ātrumu, viss kārtībā un nebūs nekādas problēmas,” novērojis autovadītājs Ivans.
Savukārt Uģis pārliecināts, ka „mazāk BMW vajag iegādāties”.
„Daudzi pārkāpj noteikumus, brauc pa savam vai arī nezina, kā pareizi braukt,” saka Lauris.
„Neuzmanīga braukšana, ko var pateikt,” vērtē Oļegs.
„Man šķiet, ka ir kļuvis nedaudz labāk. Agrāk bija vairāk tādu, kas nesās lielā ātrumā. Tagad, man šķiet, ir labāk,” pamanījusi Valērija.
„Vajag pacietīgākam būt, nevajag agresīvam būt uz ceļa,” iesaka Aigars.

Nedēļas nogalē saistībā ar dažādiem festivāliem un Zvejnieku svētkiem uz šosejām gaidāma īpaši intensīva satiksme. Tāpēc policija sola arī aktīvu kontroli.

Tāpat secināts - kopš izzudis vairums fotoradaru, par četriem kilometriem stundā palielinājies vidējais ātrums uz ceļiem. Tas veicinājis avāriju skaita pieaugumu, taču bojāgājušo skaits salīdzinoši ir mazāks nekā pērn līdzīgā laika periodā.

Tomēr nemazinās nelaimes ūdenstilpēs – jūnijā vien noslīkuši vismaz 30 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti