Vasarā pie Liepājas ezera atvērs Dabas māju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šogad Kurzeme iegūs vēl vienu sakārtotu vietu ar pievienoto vērtību – noslēgumam tuvojas Dabas mājas būvniecība pie Liepājas ezera. Pašvaldībai izdevies piesaistīt vēl papildu finansējumu, un šogad Zirgu salā plānots izveidot arī skrituļošanas trasi. Tā vieta, kas senāk kalpoja kā atkritumu izgāztuve, tagad kļūst par iecienītu pastaigu un atpūtas vietu, bet Dabas māja būs izglītojošs centrs tieši pie Liepājas ezera.

Vasarā pie Liepājas ezera atvērs Dabas māju
00:00 / 04:28
Lejuplādēt

„Dabas māju mēs redzam kā vides izglītības bāzes vietu, kur uzkavēties, paslēpties no vēja, kas Liepājā ir vienmēr. Nodarbības pārsvarā organizēsim ārpus telpām – pētot un izzinot dabas resursus. Pēc tam izzināsim sīkāk dabas zinību laboratorijā, pētīsim mikroskopos, veiksim eksperimentus un tā tālāk,'' Zinātnes un izglītības inovāciju centra vadītāja Kristīne Pujāte stāsta par Dabas mājas iekārtojumu un iespējām, kas jau pavisam drīz būs pieejamas arī skolēnu grupām un citiem interesentiem.

Savukārt projekta vadītāja Ilze Jurkovska atceras, ka projekts aizsācies 2018. gadā. Iecerei piesaistīts Eiropas Savienības Zivsaimniecības fonda finansējums no Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadam pasākuma ”Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana” ietvaros.

„Mācību klases būs ar stikla sienām, lai nezaudētu apjomu un perspektīvu skatu. Varēs redzēt visu, kas apkārt notiek. Pa vidu ir durvis, un perspektīva liecina, ka varētu būvēt vēl mājas,” stāsta Jurkovska.

Šobrīd jau var redzēt ne tikai tās aprises no ārpuses, ko ieskauj ezera niedres un pa kādam saglabātam kokam, bet arī terases un pastaigu takas ārpus Dabas mājas, kādu līdz šim nebija.

Pavisam drīz no Dabas mājas pavērsies skats uz vienu no Liepājas ezera daļām. Liepājnieki gan satraukti jautā, kāpēc stiklotās sienas nepaveras uz otru ezera pusi. Situāciju skaidro Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, un, izrādās, šī varētu nebūt vienīgā ēka, tāpēc tāds risinājums.

„Šis ir pirmais mēģinājums - izveidot apmācību centru bērniem. Ja māja būs pieprasīta un iedzīvosies, ir paredzēta telpa un zeme, kur varam attīstīt vēl ēkas arī līdzīgu saturu. Tas projektēts kā divu ēku komplekss,” saka Ansiņš.

Zirgu sala, kas reiz bija atkritumu izgāztuve, pēdējo gadu laikā piedzīvo būtiskas pārmaiņas. Jau iepriekš uzbūvēts putnu vērošanas tornis, pastaigu laipas, atpūtas vietas, kas paver līdz šim vēl neredzētus skatus gan pašiem liepājniekiem, gan pilsētas viesiem. Un pašvaldībai izdevies piesaistīt finansējumu vēl kādam projektam.

„Esam piesaistījuši vēl vienu projektu Zirgu salai, izbūvēsim skrituļošanas trasi, tā būs vēl papildu aktivitāte liepājniekiem. To izbūvēsim šogad,” sola Ansiņš.

Dabas mājas būvniecība beigsies pavasarī, apdzīvošana notiks pakāpeniski un apmeklētājiem māja būs pieejama jau šajā vasarā. Liepājas ezers, kur tapusi Dabas māja, ir unikāla dabas vērtība Eiropas mērogā, tā ir ''Natura 2000'' teritorija un nozīmīga putnu ligzdošanas un migrācijas vieta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti