Dienas ziņas

Cīravas medniekiem piešķir papildu limitu

Dienas ziņas

Pērtas zoodārzā priecē žirafēns

Ventspils novadā konfiscēti dzīvnieki

Vārves pagasta iedzīvotāji ir šokēti par nežēlību kādā no saimniecībām

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbinieki par notiekošo Ventspils novada Vārves pagastā, kur pie kādas saimnieces dzīvoja 21 nevārdzināts liellops, uzzināja no anonīmas sūdzības, kurā nebija norādīts saimniecības nosaukums un konkrētā vieta, tādēļ tās atrašanas process bijis apgrūtināts.

Pagājušajā nedēļā izdevies noskaidrot, tieši par kuru saimniecību ir runa un, ierodoties pārbaudīt situāciju, atklājās, ka vairāki desmiti mājlopu tiek turēti dzīvnieku labturības noteikumiem nepiemērotos apstākļos.

“Nekavējoties arī informējām Valsts policiju, lai izskata jautājumu par iespējamo cietsirdību savas kompetences ietvaros,” komentē PVD Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītājs Ivars Koloda. “Protams, paralēli visam šim darbojāmies ar tādu domu, ka dzīvnieki ir jāizņem nekavējoties, nepieļaujot šo dzīvnieku ciešanas un mokas,” saka Koloda.

Saimnieki jau ilgāku laika posmu nenodrošināja mājlopus ar nepieciešamo barības un ūdens daudzumu. Govis arī mitinājušās tām nepiemērotā ēkā, šķūnī, kurš ir avārijas stāvoklī. Saimniecībā tika konstatēti labturības noteikumu pārkāpumi, kā arī nežēlīga izturēšanās pret mājlopiem. “Dzīvnieki gulēja vienos mēslos, vircā, šeit es neizplūdīšu visos sīkumos un niansēs. Katrā gadījumā [dzīvnieki] ir ļoti kritiskā stāvoklī, viens dzīvnieks bija miris tai skaitā, daži dzīvnieki tur ir piesieti, daži brīvi, viens otram bezmaz vai pa galvu staigā. Situāciju nevar aprakstīt, ļoti traka,” norāda Koloda.

Pati saimniece neko komentēt nevēlas, lai gan no viņas mājas dzirdams, ka strādā televizors.

Situāciju nevarēja komentēt arī Vārves pagasta vadība, jo notikušais visus šokē. Kaimiņos, netālu no saimniecības, kurā lopi izņemti, Kurzemes televīzijas filmēšanas grupa satika Anitu. Sieviete atzīst, ka iepriekšējos gados mājlopi izskatījušies daudz labāk. “Mēs pat nezinājām, ka ir 20 lopi. Mēs paši bijām pārsteigti vakar, kad ieraudzījām, ka ir atbraukuši, ka ir policija, PVD. Mēs nezinājām neko, paši bijām pārsteigti,” saka Anita.

Otrdien govis nogādātas drošā vietā. Par tām parūpēsies cilvēki, kuri ar Nodrošinājuma valsts aģentūru noslēguši līgumu par administratīvo procesu ietvaros konfiscēto mājdzīvnieku izmitināšanu un aprūpi. PVD uzsācis lietu par administratīvo noteikumu pārkāpumu, materiāli nodoti arī Valsts policijai. Saimniecības īpašnieku gaida sods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti