Dienas ziņas

Par riepu pārstrādi maksājam divreiz?

Dienas ziņas

Konkursam «Liepājas vēstneši» pieteikušies 84 iedzīvotāji

Autoceļu sliktais stāvoklis kavē uzņēmējdarbību

Vārkavas novadā ceļa slēgšana smagajam transportam kavē uzņēmējdarbību

Mainīgie laika apstākļi negatīvi ietekmē jau tā slikto grants autoceļu stāvokli visā valstī. Vārkavas novadā ir apgrūtināta braukšana, un smagā transporta ierobežojumi uz autoceļiem rada sarežģījumus arī uzņēmumiem un zemnieku saimniecībām. 

Pavasara lietavu ietekmē valsts vietējās nozīmes autoceļš Špoģi–Arendole–Vecvārkava–Sīļi kļūst grūti izbraucams. Visgarākais ceļa posms šķērso Vārkavas novadu – vietējiem iedzīvotājiem tas ir maršruts, kas jāveic, lai nokļūtu uz Līvāniem un tālāk uz šosejas Rīga–Daugavpils. Zemnieku saimniecībai “Šņepstu Jaunāres”, kas nodarbojas ar kokapstrādi un mežizstrādi un kas ir lielākā saimniecība Rožkalnu pagastā, ik pavasari jāsamierinās, ka ceļš tiek slēgts smagajam transportam.

"Tas neļauj mums attīstīties. Tie ir zaudējumi, kas jāsedz no mūsu kabatām. Problēma vēl ir tajā, ka ceļa aizslēgšana nav plānota, to bieži vien aizslēdz nepaziņojot, mēs bieži vien nepaspējam ievest gatavo materiālu.

Un materiāls arī nevar stāvēt pusotru mēnesi šeit uz vietas, jo priede un egle zilē. Tas nozīmē, ja ceļu aizslēdz uz mēnesi, pusotru, tad produkciju pirmajā šķirā vairs nevar nodot," skaidroja “Šņepstu Jaunāres” ražošanas vadītājs Jānis Šņepsts.

Tā kā produkcija ir jānogādā uz Rīgu, lai tālāk to varētu vest uz Lielbritāniju, Dāniju un citām valstīm, šis autoceļš saimniecībai ir ļoti svarīgs. Arī zemnieku saimniecībai “Andrupes” ceļš sagādā problēmas, jo pa to nākas braukāt vairākas reizes dienā.

"Mēs uzsākām biznesu citā novadā tikai ceļa dēļ, jo šeit mēs to nevaram.

Rožupē karantīnas lopus turam, šeit mēs nevarējām to izdarīt, jo ceļš... Ja gadā aizslēdz ceļu divas trīs reizes, neko nevar izdarīt. Tas ceļš ir apmēram četrus piecus mēnešus gadā šādā stāvoklī," stāstīja saimniecības “Andrupes” īpašnieks Raimonds Ancāns.

Pašvaldība sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem jau gadiem ilgi cīnās par autoceļa remontu, bet līdz šim nekas nav panākts. Greiderēšana nebūšanas novērš tikai uz īsu brīdi.

"Ir jau visi līdzekļi likti lietā, runāts, darīts. Es vienmēr par to cīnos, eju, runāju, bet rezultāts ir tāds, kāds ir," sarunā uzsvēra Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska.

Pēdējais nozīmīgais remonts autoceļam ir veikts pirms vairāk nekā 20 gadiem, bet valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts ceļi” uzsver, ka tas nav prioritārs.

"Ir jāsaprot, ka šis ceļš starp visiem ceļiem, kas ir “Latvijas Valsts ceļi” Preiļu nodaļas pārziņā, nav tajā sliktākajā tehniskajā stāvoklī. Turklāt šis ceļš ir ar vienu no zemākajām satiksmes intensitātēm šajā apvidū," norādīja “Latvijas Valsts ceļu” Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova.

Ņemot vērā, ka no valsts budžeta tiek piešķirti nepietiekami līdzekļi, lai veiktu visus nepieciešamos ceļu remontus, Vārkavas novada iedzīvotājiem jāsamierinās, ka tuvāko trīs gadu laikā šim ceļam nav plānoti nozīmīgi remontdarbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti