Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Humanitārās zinātnes – valsts drošībai

Vārkavas novadā sanāksme par ceļu – bez rezultāta

Vārkavas novada brūkošo grants ceļu tuvāko gadu laikā neatjaunos

Lai arī Vārkavas novadā iedzīvotāji jau piecus gadus cīnās par kritiskā stāvoklī esošā grants ceļa posma Rožupe-Rimicāni-Arendole-Špoģi atjaunošanu, tas tuvāko gadu laikā nav gaidāms. Nupat situāciju uz vietas novērtējuši un ar vietējiem ļaudīm tikušies Satiksmes ministrijas (SM) un autoceļu uzraudzītāji, taču sanāksme beigusies bez rezultāta.

Ceļš Rožupe-Rimicāni-Arendole-Špoģi ir vienīgais, kas savieno Vārkavas novada Vecvārkavu ar Rožupi Līvānu novadā. Tam blakus atrodas lauksaimniecības un mežistrādes zemnieku saimniecība – "Šņepstu Jaunāres".

Šopavasar tās kokapstrādes nodaļa kritiskā grants ceļa stāvokļa dēļ bija slēgta pusotru mēnesi, kas saimniecībai radīja finansiālus zaudējumus. Jau vairākus gadus atmestas arī idejas par saimniecības attīstību.

"Mums ir jāved produkcija, jānodod, tas viss ir Rīgai. Tā pati lauksaimniecības produkcija: graudi ir jāved uz ostu. Tas [ceļš] ir ļoti svarīgs," stāsta ZS "Šņepstu Jaunāres" vadītājs Pēteris Šņepsts.

Nupat Vārkavas novada iedzīvotāji ārkārtas sēdē tikās ar Satiksmes ministrijas, "Latvijas Valsts ceļu" (LVC) un "Latvijas autoceļu uzturēja" pārstāvjiem, taču sanāksme beigusies bez rezultāta. Finansējuma valsts grants ceļu remontam trūkst.

"Kā viņi paši sarunās ir teikuši: šobrīd valstij ir citas prioritātes, nevis ceļu tīkls. Izglītības reforma, veselības reforma, aizsardzība. Šīs ir trīs, kurām tiek tā akcīzīte, ko mēs nomaksājam," teica SM Autosatiksmes departamenta autoceļu nodaļas vadītājs Klāvs Grieze.

LVC norādīja, ka tuvāko gadu laikā ceļam remonti nav paredzēti. Tā stāvoklis salīdzinoši ar citiem vietējās nozīmes grants ceļiem esot apmierinošs.

Arī automašīnu intensitāte novērtēta zema – 175 transportlīdzekļi diennaktī. Šajā pusē darbojas ap 150 saimniecības, trešdaļa no tām – bioloģiskas.

Iedzīvotāji arvien ir apņēmības pilni cīnīties par labākiem dzīves apstākļiem lauku reģionos.

"Biju ārzemēs Anglijā un atgriezos, lai strādātu Latvijā. Tieši saimnieciskajā sektorā. (..) Mēs paliksim un mēs neapstāsimies. Tas viennozīmīgi. Mēs paliksim un par šo ceļa posmu mēs panāksim, lai tas būtu, obligāti," teica cūkkopis Jānis Jaudzems.

Pēc SM datiem: šī ceļa divkārtu virsmas apstrādes seguma izbūvei nepieciešami aptuveni pieci miljoni eiro, grants seguma pastiprināšanai – gandrīz trīs miljoni eiro. Tā ir puse un trešdaļa no šogad remontdarbiem piešķirtajiem kopumā 10 miljoniem eiro.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt