Varētu ļaut atsevišķu savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā

Saeimas Tautsaimniecības komisija atbalstīja ieceri aizliegt cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus, izņemot atsevišķas sugas, kas būs minētas valdības izveidotā sarakstā.

Ar šādu priekšlikumu par izņēmumu sarakstu nāca klajā Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko (“Saskaņa”), savukārt komisija to papildināja, nosakot, ka valdībai jāizstrādā kritēriji, pēc kuriem sugas varēs iekļaut sarakstā.

Saraksts jāizveido līdz gada beigām, un aizliegumam būtu jāstājas spēkā no nākamā gada 1.jūlija.

Iepriekš pirmajā un otrajā lasījumā Saeima lēma pilnībā aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā, un vēl būs trešais lasījums. Biedrība „Dzīvnieku brīvība” uzsver, ka trešdien, 7.jūnijā, pieņemtais komisijas lēmums ir pretrunā ar Saeimas balsojumu, jo tas ir mēģinājums apiet aizliegumu. 

“Šodien virzītie priekšlikumi pēc būtības ir mēģinājumi ieveidot likumā tik lielu caurumu, ka var pat šaubīties, vai savvaļas dzīvnieku sugu izmantošanas aizliegums cirkā vispār ir spēkā.

Tas caurums ļaus caur sarakstu aizvien jaunas un jaunas sugas iedabūt cirkā. Un jautājums tādējādi likumā nav atrisināts, un ir radītas vēl lielākas neskaidrības.

Un dzīvniekus varēs turpināt izmantot cirkā, ja šī redakcija izies cauri. Pēc būtības tas ir mēģinājums ar juridiskiem trikiem sabojāt to likumu, kādu Saeima pieņēma otrajā lasījumā,” saka „Dzīvnieku brīvības” vadītājs Aivars Andersons.

„Dzīvnieku brīvības” vadītājs Aivars Andersons
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

Trešdien pie Saeimas arī notika akcija, atbalstot savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Ziņots, ka Saeima maija pirmajā pusē, skatot Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus otrajā lasījumā, pretēji atbildīgās komisijas lēmumam tomēr atbalstīja aizliegumu cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus.

Vienlaikus noraidīts deputātes Jūlijas Stepaņenko ("Saskaņa") ierosinājums atļaut cirka izrādēs izmantot nebrīvē dzimušus dzīvniekus.

Likuma grozījumi vēl jāskata Saeimas trešajā lasījumā. Plānots, ka likuma izmaiņas stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā. Savukārt izmaiņas attiecībā uz "Rīgas cirku" būs spēkā no 2018.gada 1.janvāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti