Varētu uz laiku slēgt VUGD posteņus ar nepietiekamu glābēju skaitu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) posteņus, kuros ir pārāk mazs glābēju skaits, lai varētu droši doties uz izsaukumiem, varētu uz laiku slēgt, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” atklāja “Attīstībai/Par” deleģētais iekšlietu ministrs Kristaps Eklons.

Dažviet VUGD posteņos glābējiem nākas strādāt pa diviem, taču šādā skaitā doties uz izsaukumiem nedrīkstot. Turklāt šāda situācija esot daudzās struktūrvienībās un pat pusgada garumā. “Mēs visu laiku staigājam pa naža asmeni,” sacīja Eklons.

Viņš norādīja, ka risinājums šīm problēmām ir gaidīts ilgstoši: “Mēs dienestā katru dienu gaidījām – valdība solīja, tūlīt būs mums papildu štati, papildu finanšu līdzekļi, viss uzlabosies, vīri turas, mēs varam. Un mēs esam gatavi darīt daudz idejas vārdā. (..) Šīs cerības par nožēlu nepiepildās.”

Tāpēc tagad esot plānots parakstīt rīkojumu, ka neviena VUGD struktūrvienība nesāks darbu, ja tajā nebūs vismaz trīs ugunsdzēsēji.

“Princips – minimums trīs. Tas ir primāri pašu glābēju drošības dēļ,” sacīja Eklons. Izņēmumi gan arī varētu būt.

Vienlaikus viņš atzina, ka pašlaik papildu finansējumu šim jautājumam neesot iespējams piesaistīt. “Ja mēs to nevaram atļauties, tas ir godīgi jāpasaka,” viņš norādīja.

Attiecīgi bez papildu finansējuma nāksies slēgt posteņus, kuros ir nepietiekams glābēju skaits. “Varbūt uz stundām, varbūt uz vienu dienu,” sacīja Eklons.

Jaunieceltais ministrs arī atklāja, ka šādi precedenti jau ir bijuši. Tāpat gadiem tiekot strādāts pie alternatīviem risinājumiem, kā sakārtot šo sistēmu.

Pilna intervija ar iekšlietu ministru Kristapu Eklonu:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti