Dienas ziņas

Lūznavas muižā iesvētīta kapela

Dienas ziņas

Profesionālo vidusskolu apvieno ar tehnikumu

Plāno mainīt LLU nosaukumu

Varētu mainīt Lauksaimniecības universitātes nosaukumu

Pilsētas bērniem lauksaimniecība nešķiet prestiža. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijā vienīgā augstskola, kur tiek sagatavoti lauku inženieri, veterinārārsti un citi lauksaimniecības speciālisti, jau nākamgad, iespējams, kļūs par Biotehnoloģiju vai Dzīvības zinātņu universitāti. Par to, vai tiešām Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) nosaukums būtu jāmaina, šomēnes lems konventa sēdē.

LLU savā 76 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā  savu nosaukumu mainījusi vairākkārtīgi, bet vienmēr tajā bijis vārds lauksaimniecība. Šoreiz gan radusies doma, ka šim  vārdam no nosaukuma ir jāpazūd.

„Lauksaimniecība, lai kā mainītos nosaukums, tik un tā paliks viena no mūsu prioritātēm. Taču jāņem vērā divas tendences. Ja mūsu universitāte ir veidojusies uz lauksaimniecības pamata, tad šobrīd šis pamats ir ļoti būtiski sašaurinājies,” komentē LLU konventa priekšsēdētājs Voldemārs Bariss.

Konventa priekšsēdis teic, ka nosaukuma maiņa būtu kā katalizators, kas parādītu, ka universitāte ir gatava jaunām pārmaiņām, kas iespējams vairāk piesaistītu arī studentus. „Neteiksim, ka šis nosaukums kādā veidā speciāli atbaidītu, bet tas nepiesaista, un nākamais, ka šeit ir daudz citu studiju virzienu apakšā,” piebilst Bariss.

LLU studentu viedoklis ir visai dažāds, un galvenokārt nosliekšanās par vai pret nosaukuma maiņu atkarīga no fakultātes. Piemēram, Vita Strukauska saka, ka vārds „lauksaimniecība” universitātes nosaukumā ir vēsturiski. Pretēji saka Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studente Ieva Kursīte.

Arī daudziem Lauksaimniecības universitātes absolventiem doma, ka turpmāk tā varētu kļūt par Biotehnoloģisko vai Dzīvības zinātņu universitāti, kas šobrīd ir populārākie nosaukumi maiņas piekritēju vidū, šķiet, nepieņemama. „Es domāju, ka tas jau ir lauksaimniecības iznīcināšanas mēģinājums kā tāds,” saka LLU 1983.gada absolvents Guntis Vītoliņš.

Par to vai LLU mainīs savu nosaukumu 20. februārī  lems konvents. Ja tiks nobalsots par, sāksies diskusijas par jauno nosaukumu, kas varētu stāties spēkā  2016. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt