Aktuāli

Drīz pēc atjaunošanas Brīvības ielā atgriežas "ielāpi"

Aktuāli

Rīgas koncertzālei tomēr neizslēdz iespēju reanimēt Sīļa projektu uz AB dambja

Jau nedēļa pagājusi, dzēšot ugunsgrēku Talsu pusē

Varētu lūgt starptautisko palīdzību Talsu novada ugunsgrēka dzēšanā

Pirmdien, 23.jūlijā, notiks Krīzes vadības padomes sēde, kurā citu jautājumu starpā lems, vai lūgt starptautisko palīdzību Talsu novada ugunsgrēka dzēšanā, intervijā Latvijas Radio teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība").

Ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā dzēš jau teju nedēļu. Padome vienosies par to, vai vajadzīgi papildu resursi, lai turpinātu noturēt perimetru apkārt ugunsgrēkam. Tāpat tiks apsvērts, vai nepieciešami papildu līdzekļi ugunsgrēka dzēšanai perimetra iekšienē.

Paredzēts arī uzklausīt informāciju par svētdien veiktajiem gaisa piesārņojuma mērījumiem apkārtējās pilsētās.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam izdevies noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās.  

Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.

Eiropas Savienības Vides monitoringa programmas "Copernicus" informācija liecina, ka svētdienas vakarā Valdgales pagastā izdegušā meža un purva platība sasniegusi 1010 hektārus. 

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. To vada Ministru prezidents. Padomes locekļi ir aizsardzības, ārlietu, ekonomikas, finanšu, iekšlietu, tieslietu, veselības, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri. Krīzes vadības padomei ir tiesības uzaicināt uz padomes sēdēm valsts, pašvaldību un citu institūciju amatpersonas vai ekspertus.

Pirmdien plkst.12 padomes sēdi vadīs Ministru prezidenta pienākumu izpildītājs Jānis Dūklavs (Zaļo un Zemnieku savienība).

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma otrdienas, 17.jūlija, vakarā. Trešdien no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt