Varētu ļaut NBS iznīcināt virs militārajiem objektiem lidojošus dronus

Nacionālie bruņotie spēkiem (NBS) drīkstēs lemt par bezpilota lidaparātu jeb dronu piespiedu nosēšanos vai iznīcināšanu, ja tie bez atļaujas lidos virs militārajiem objektiem vai aizliegtajās zonās. Šādu atļauju paredz likuma “Par aviāciju” grozījumi, kurus otrdien, 9.februārī, akceptējusi valdība.

Grozījumi paredz, ka NBS komandieris vai viņa pilnvarota persona varēs lemt par bezpilota gaisa kuģu piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, pielietojot šaujamieročus vai speciālos līdzekļus. Šādi varēs rīkoties gadījumos, ja drons pārkāps noteikumus par aizliegumu lidot virs militārajiem objektiem vai to tuvumā, kā arī gaisa telpas aizliegtajās zonās, īslaicīgi rezervētajās zonās un norobežotajās zonās, kas izveidotas NBS vajadzībām.

Kā skaidro Aizsardzības ministrijā, bezpilota lidaparāti apdraud militāros lidlaukus un aviācijas poligonus, kā arī rada nekontrolētas izlūkošanas darbības riskus un objekta drošības integritātes apdraudējumu. Turklāt saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu šādas darbības ir pārkāpums.

Iecerētie grozījumi vēl būs jāapstiprina Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti