Dienas ziņas

Veido Cēsu rotas simtgades piemiņas vietu

Dienas ziņas

Senvēsture kā tūrisma produkts

Vēlas kriminalizēt braukšanu dzērumā

Varētu kriminalizēt braukšanu dzērumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Par braukšanu dzērumā varētu draudēt kriminālatbildība. Saeima apstiprinājusi jaunu kārtību administratīvo sodu piemērošanā, kas stāsies spēkā 2020.gadā. Likums vairs nepieļaus dzērājšoferus arestēt, tāpēc, lai sods par braukšanu reibumā nekļūtu vieglāks, šobrīd vairākas ministrijas strādā pie jauniem grozījumiem likumā, kas braukšanu dzērumā varētu kriminalizēt.

Saeimas apstiprinātais Administratīvo pārkāpumu procesa likums aizstās astoņdesmitajos gados tapušo kodeksu, kuru deputāti grozījuši vairāk nekā 150 reizes. Neatrisināts palicis jautājums, kā pēc 2020.gada sodīt dzērājšoferus. Ja izelpā konstatēts vairāk par vienu promili alkohola, šobrīd šoferim pienākas ne tikai naudas sods un tiesību atņemšana, bet arī administratīvais arests līdz 15 diennaktīm. Jaunajā kārtībā šāds soda veids vairs nepastāvēs.

“Saistībā ar dzērājšoferiem diskusijas ir priekšā. Tā ir problēma. Ko es uzskatu par svarīgu – nedrīkst pieļaut represiju samazināšanu. Nedrīkst pieļaut, ka sodi ir mazāki nekā patlaban,” norādīja Saeimas deputāts Andrejs Judins (“Vienotība”).

Risinājums būtu kriminalizēt braukšanu dzērumā. Tieslietu ministrijai uzdots līdz 1.maijam šādus grozījumus likumā iesniegt Saeimai. Kriminālatbildību varētu paredzēt, ja šofera alkohola reibums ir virs 1,5 promilēm.

Tas gan nozīmētu, ka

sods kļūtu “mīkstāks” tiem šoferiem, kam alkohola koncentrācija būs robežās no vienas līdz pusotrai promilei.

Par to nebūtu ne aresta, ne kriminālatbildības. “Tā varētu teikt, ka tā sanāk, bet skatīsimies. Jāsaka, ka tā problemātiskākā daļa ir tie vadītāji, kas ir braukuši virs 1,5 promiles. Aizturēto vadītāju skaits, kuri ir vadījuši transportlīdzekli alkoholisko dzērienu ietekmē, lielākā daļa ir virs 1,5 promiles. Tie ir kādas divas trešdaļas,” skaidro Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Krapsis arī uzsver –

jaunais likums pieļaus iespēju konfiscēt transportlīdzekli.

Līdz šim šāds soda mērs nav ticis piemērots. “Mums būs izstrādātas savas vadlīnijas, pie kādiem nosacījumiem iestāde varētu lemt par transportlīdzekļa konfiskāciju: ja tas turpinās pēc kāda laika, pēc pirmās reizes atgūstot tiesības, cilvēks varbūt atkal turpina rupji pārkāpt noteikums. Tas ir lemšanas stadijā,” stāsta policijas pārstāvis.

Pašlaik par auto vadīšanu reibumā naudas sodi ir robežās no 210 līdz pat 1400 eiro. Tāpat var nākties atvadīties no autovadītāja apliecības uz laiku līdz pat četriem gadiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti