Varēs liegt vadīt automašīnu parādniekiem, kuri nenodrošina saviem bērniem uzturlīdzekļus

No šodienas - 1.aprīļa - uzturlīdzekļu saņemšana kļūs vienkāršāka un ātrāka, jo vairs nevajadzēs tiesas nolēmumu. Proti, persona varēs vērsties Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācijā (UGFA) ar iesniegumu, pēc tam fonds jautās viedokli parādniekam, izvērtēs un pieņems lēmumu.

No 1. aprīļa paredzēts piemērot arī uzturlīdzekļu parādniekam transportlīdzekļa un kuģu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu tiem parādniekiem, kuru vietā tiek izmaksāti valsts garantētie minimālie uzturlīdzekļi un kuri nav veikuši vismaz trīs secīgus uzturlīdzekļu maksājumus, kā arī nav noslēguši vienošanos par parāda atmaksu vai nepilda noslēgto vienošanos trīs secīgus mēnešus. Vienlaikus UGFA katrā gadījumā individuāli izvērtēs tiesību izmantošanas aizlieguma samērīgumu, stāsta Linda Sparāne no Uzturlīdzekļu garantijas fonda.

Linda Sparāne
00:00 / 00:43
Lejuplādēt

2017. gada 1. februārī stājās spēkā jaunais Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums ar mērķi paplašināt valsts garantēto uzturlīdzekļu saņēmēju loku, efektivizēt un vienkāršot uzturlīdzekļu saņemšanas kārtību, kā arī noteikt stingrākus ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem. 

Būtiski, ka no šī gada 1. septembra personām, kuras turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību Latvijas republikā, uzturlīdzekļus izmaksās līdz 21 gada vecumam.

Kopējais parādnieku skaits šobrīd – 33 254 iedzīvotāji. Kopējais nedzēstais uzturlīdzekļu parāds sastāda aptuveni 207 674 390 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt