Pusdiena

Pusdiena 09.04.2018

Pusdiena

RD atceļ ministra apturētos domes grozījumus par deputātu jautājumu skaita ierobežošu

Nemainīs "Līkumu" kriminālprocesa izmeklētāju un uzraugošo prokuroru

Vardarbību bērnunamā «Līkumi» turpinās izmeklēt pašreizējā izmeklētāja un prokurors

Kriminālprocesu par vardarbīgu un cietsirdīgu apiešanos ar nepilngadīgajiem bāreņu namā "Līkumi" turpinās izmeklēt pašreizējā izmeklētāja Anna Šteinete un lietu aizvien uzraudzīs prokurors Aivars Egle.

ĪSUMĀ:

  • Nemainīs amatpersonas, kuru pārziņā ir kriminālprocesa nogādāšana tiesā.
  • Atbildīgās iestādes atzinušas, ka izmeklēšanas laikā tikušas pieļautas vairākas kļūdas.

Pirms mēneša sūdzības par prokuroru Egli un policijas darbinieci Šteineti ģenerālprokuratūrai un Valsts policijai iesniedza aizdomās turamā bērnunama "Līkumi" direktora Boķa aizstāve, zvērināta advokāte Jeļena Kvjatkovska. Pirms tam viņa par izmeklēšanu esot sūdzējusies Eglem, tad virsprokuroram, līdz visbeidzot - Ģenerālprokuratūrā.

"Norādīju uz to, vai viņš vispār ir spējīgs objektīvi veikt šo kriminālprocesu, ievērojot visus apstākļus.

Gan nepamatotu apcietinājumu, gan publiskus izteikumus un tā tālāk," komentēja Kvjatkovska.

Tieši Eglem un Šteinetei pārņemot lietu no Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa un Jēkabpils prokuratūras, strauji auga cietušo skaits, un aizdomās par mēģinājumiem pretdarboties izmeklēšanai Boķis tika apcietināts. Vēlāk augstāk stāvoša tiesu instance Boķi atbrīvoja. Prokurors Egle aizrādījumus izpelnījies arī par sniegtajām intervijām.

Egle teica, ka ar brīvības atņemšanu nesaistītie procesuālie piespiedu līdzekļi savu mērķi nebija sasnieguši.

"Boķis turpināja ne tikai veikt pretdarbības kriminālprocesa mērķu sasniegšanai, bet arī pārkāpa viņam piemēroto drošības līdzekli, noteiktas nodarbošanās aizliegumu, pastarpināti vadot ģimenes atbalsta centra "Saulstari" iestādi. Par to lietā bija iegūti pietiekami pierādījumi," teica Egle.

Egle ar izteikumiem medijos radot iespaidu, ka Boķis ir vainīgs pirms notiesājoša sprieduma, saka Boķa advokāte. Toreiz viņa arī pauda viedokli, ka patiesībā lietas virzību varētu būt uzņēmies cietušo audzēkņu aizstāvis, zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks, kas to noliedza.

Boķa advokāte uzskata, ka viņas prasība daļēji apmierināta: "Ģenerālprokuratūra atzina vairākus būtiskus likuma pārkāpumus attiecībā uz manu klientu, citstarp arī atzīstot lēmumu par viņa atzīšanu par aizdomās turēto kā par likuma prasībām neatbilstošu. Pats lēmums bija nepareizi, neatbilstoši likumam noformulēts, un procesa virzītājam tagad būs viņš jāpārstrādā, teiksim, ievērojot arī mana aizstāvamā tiesības zināt, par ko viņš tiek turēts aizdomās."

Nedz prokurors Egle, nedz izmeklētāja Šteinete patlaban strīda iznākumu nekomentē. No komentāriem atturas arī prokuratūra un Valsts policija. Strīds skarot izmeklēšanas noslēpumu.

Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere uzsver, ka vasarā apritēs trīs gadi kopš kriminālprocesa ierosināšanas un jebkādas izmaiņas vai vilcināšanās rada noilguma risku. Interesi lietu izbeigt uz noilguma pamata noliedz Boķa advokāte, kuras klients vēloties sagaidīt tiesu un atjaunot savu labo slavu.

KONTEKSTS:

Ģenerālprokuratūra bija saņēmusi lūgumu nomainīt uzraugošo prokuroru izmeklēšanai, kurā par iespējamu dienesta pilnvaru pārsniegšanu, izmantojot vardarbību, aizdomās tiek turēts Salas novada bāreņu nama vadītājs Juris Boķis.

"Līkumu" atstādinātais direktors Boķis tika apcietināts februāra vidū, jo izmeklētāji secināja, ka Boķa rīcībā saskatāma pretdarbība, kas varētu kaitēt kriminālprocesa izmeklēšanai. Vēlāk gan tiesa Boķi atbrīvoja no apcietinājuma

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti