Sadaļas Sadaļas

Vardarbība bērnu slimnīcā «Ainaži»: lietā figurē 8 cietušie un viens iespējamais varmāka

Kriminālprocesā saistībā ar iespējamu cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar bērniem psihoneiroloģiskajā slimnīcā „Ainaži” par cietušiem ir atzīti astoņi cilvēki. Savukārt vienam cilvēkam piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Īpaši aizsargājamais cietušais ir cilvēks, kurš:

 • ir nepilngadīgais;
 • garīga rakstura vai cita veselības traucējuma dēļ pats nespēj izmantot savas procesuālās tiesības;
 • cietis no noziedzīga nodarījuma, kas vērsts pret personas tikumību vai dzimumneaizskaramību, vai no cilvēku tirdzniecības;
 • cietis no noziedzīga nodarījuma, kas saistīts ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu un ko izdarījis cietušā tuvinieks, bijušais laulātais vai persona, ar kuru cietušais ir bijis pastāvīgās intīmās attiecībās;
 • noziedzīga nodarījuma rezultātā, iespējams, radīti smagi miesas bojājumi vai psihiski traucējumi;
 • cietis no noziedzīga nodarījuma, kas, iespējams, veikts rasistisku, nacionālu, etnisku vai reliģisku motīvu dēļ.
 • nozieguma radītā kaitējuma dēļ ir īpaši ievainojams un nav pasargāts no atkārtota apdraudējuma, iebiedēšanas vai atriebības.

Valsts policija informēja, ka kriminālprocess sākts par iespējamu cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar nepilngadīgajiem, kas ievietoti valsts SIA “Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca “Ainaži””. Lietu izmeklē policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojā.

Pašlaik kriminālprocesā par cietušiem ir atzītas astoņas personas, no kurām četras ir īpaši aizsargājami cietušie.

Valsts policijas pārstāvis Raimonds KronbergsRūdolfs Krieviņš
"Tas jau nav galīgais skaits, jo meklējām arī, vārda tiešajā nozīmē, cietušos lieciniekus. Jo bērni, kas ir bijuši slimnīcā, bet nu ir pilngadīgi, vairs nedzīvo deklarētajās dzīvesvietās, nav sasniedzami, neatsaucās uz aicinājumiem ierasties. Līdz ar to mēs meklējam viņus kā potenciālos cietušos pa visu Latviju," teica Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Raimonds Kronbergs.

 

Pēc viņa teiktā, cietušo skaits šajā kriminālprocesā varētu būt lielāks – to var secināt pēc pirmatnējās informācijas, kas ir izmeklēšanas rīcībā.

"Mums ir jāpārbauda, lai saprastu, vai personai ir nodarīts pāri, bet mums sākumā viņš ir jādabūn rokā, lai nopratinātu un iegūtu ziņas par to," stāstīja Kronbergs.

Tāpat pašlaik vienam cilvēkam piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Plašākus komentārus izmeklēšanas interesēs Valsts policija gan pagaidām nesniedz. Līdz ar to nav zināms, kas ir četri īpaši aizsargājamie cietušie, un vai persona, pret kuru sākts kriminālprocess, nozieguma brīdī strādāja slimnīcā.

KONTEKSTS: 

Tiesībsargs un Veselības inspekcija konstatējuši dažādus pārkāpumus bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži". Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu piesiešanu pie gultas. 

Pret slimnīcu sākti divi kriminālprocesi. Viens no tiem Limbažu iecirknī, otru Vidzemes reģiona pārvaldes speciālisti izmeklē sadarbībā ar Rīgu. Zināms, ka tiek izmeklēta cietsirdība un vardarbība pret nepilngadīgajiem, kas cietuši no personām, no kurām cietušie bijuši materiāli vai kā citādi atkarīgi. Figurē arī seksuālā vardarbība. To Limbažu iecirknis nodevis prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Otrā, apjomīgākā procesā, Valmiera sadarbojas ar Rīgu.

Zināms, ka izmeklēšanā uzklausīti vairāk nekā simt liecinieki. Tikmēr tiesībsargs cēla trauksmi, ka slimnīcā pabijušo bērnu likumiskie pārstāvji nelūdz izmeklēšanā atzīt bērnus par cietušajiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti

  Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

  Pieņemt un turpināt