Pusdiena

Masalu uzliesmojumā reģistrē jau 14 saslimšanas gadījumus

Pusdiena

Saeima nodod vērtēšanai rosinājumu liegt sabiedriskā transporta atlaides nepilsoņiem

Varas maiņa Jūrmalas aprūpes centrā – jaunais vadītājs atrasts domes varas partijā

Varas maiņa Jūrmalas aprūpes centrā – jaunais vadītājs atrasts domes varas partijā

Šonedēļ varas maiņa notikusi Jūrmalas pašvaldībai piederošajā veselības un sociālās aprūpes centrā «Sloka», kas iepriekš bija zināms kā Slokas slimnīca. Jūrmalas domes priekšsēdētājs «zaļzemnieks» Gatis Truksnis no amata atstādinājis ilggadējo veselības centra vadītāju Aivaru Smagaru. Savukārt viņa vietā iecelts Jūrmalas domes varas partijas «Saskaņas» pārstāvis Boriss Doņņikovs. Slimnīcas vadības maiņu pavada nopietni abpusēji pārmetumi.

Kopš slimnīcas statusa zaudēšanas veselības un sociālās aprūpes centrā «Sloka» gandrīz divsimt gultasvietu aizņem klienti, kam nepieciešama rehabilitācija, īslaicīga vai ilgstoša sociālā aprūpe, kā arī garīga rakstura traucējumu ārstēšana.

Centrs gadā apgroza vairāk nekā miljonu eiro, un tā vadība pēdējā pieejamā gada pārskatā uzsver, ka budžeta nauda tiek izlietota racionāli, lietderīgi un ekonomiski. Kā rāda «Lursoft» dati, arī neatkarīgu revidentu ziņojums pārkāpumus neatklāj – standarta frāze teic, ka finanšu pārskats sniedz patiesu un skaidru priekšstatu par finanšu stāvokli.

Taču Jūrmalas dome veikusi savu revīziju, un 22 atklātie pārkāpumi likuši atlaist aprūpes centra vadītāju. «Audits un iekšējās revīzijas pārbaude kapitālsabiedrības vadībā bija konstatējusi neatbilstības, būtiskus trūkumus, kas ilgstošā laika periodā nav tikuši novērsti. Tādēļ valdes loceklis atsaukts no amata un ir ievēlēts jauns valdes loceklis,» pastāstīja domes pārstāve Zane Leite.

Konkrētas neatbilstības domē gan neatklāj, sakot, ka tā ir ierobežotas pieejamības informācija.

Tajā pašā dienā par aprūpes centra «Sloka» jauno valdes locekli steigā iecelts Boriss Doņņikovs. Viņu izvēlējies Jūrmalas mērs «zaļzemnieks» Gatis Truksnis kā kapitāldaļu turētāja pārstāvis. Doņņikovs esot apstiprināts uz laiku, kamēr īsto vadītāju varēšot atrast likumīgi.

Doņņikovam ir ārsta izglītība, bet vairāk viņš zināms kā «Saskaņas» deputāts iepriekšējā sasaukuma Jūrmalas domē. Bijis dāsns ziedotājs, partijai atvēlot vairāk par 12 tūkstošiem eiro. Tomēr pēdējās vēlēšanās viņš domē netika, savukārt «Saskaņa» ar «zaļzemniekiem» izveidoja koalīciju, tiekot pie vicemēra amata.

Aivars Smagars par «Slokas» vadītāju kļuva pirms 12 gadiem.

Viņš neslēpj – lai gan ir ārpus politikas, ilgstoši bijis ass Trukšņa opozicionārs.

Smagars apgalvo, ka domes uzietie pārkāpumi bijuši formāli: «Tas nav saistīts ne ar izzagšanu, ne naudas trūkumu, bet ar grāmatvedības politiku. Cilvēkiem vajadzēja atbrīvot vietu, un es nekad neesmu bijis ērts Truksnim. Tas nav cilvēks, ko es cienu. Esmu arī acīs viņam teicis, ka alkohola lietošana un uzvedība, un sava stāvokļa izmantošana nav laba lieta.»

Tāpat atlaistais Smagars apgalvo, ka Trukšņa cilvēki gribējuši caur aprūpes centru izpumpēt naudu: «Nāca pie manis un teica – Smagar, mēs tev iedosim naudu, bet tev 20% mums jāatdod. Visu tur komandē ne jau Truksnis, bet [Romāns] Mežeckis visu komandē Jūrmalā – melnais zirdziņš, kas pasaka, vai tu strādāsi vai nestrādāsi. Cilvēkiem ir bail par to runāt, jo ir bail zaudēt darbu.»

Ar preses pārstāves starpniecību Truksnis Latvijas Radio norādīja, ka «nekomentēs nekorektus apvainojumus». Atstādināšanas vienīgais iemesls esot domes auditā konstatētie pārkāpumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti