Rīta Panorāma

Trīs dažādas izstādes Jūrmalas pilsētas muzejā

Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Jurašu

Intervija ar Juri Pūci

VARAM varētu veidot attīstības komiteju teritoriālās reformas pārrunāšanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) plānots veidot speciālu attīstības komiteju, kurā pārējie iespējamās koalīcijas pārstāvji varētu pārrunāt nozīmīgākos teritoriālās reformas problēmjautājumus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja apvienības "Attīstībai/Par!" līderis un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidāts Juris Pūce.

Vaicāts par partijas "KPV LV" pausto vēlmi tikt plašāk iesaistītai plānotās administratīvi teritoriālās reformas norisēs, Pūce teica, ka premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") piedāvājis "jaunu, inovatīvu pieeju partiju viedokļu saskaņošanai". "Katrs ministrs varēs veidot attīstības komitejas jautājumos, kur ir daudz viedokļi. Mums [VARAM] attīstības komiteja būs pastāvīgi jādarbina, ejot cauri jautājumiem un vienojoties. Esmu to piedāvājis koalīcijas kolēģiem," teica Pūce.

Komentējot teritoriālās reformas aprises, Pūce pauda, ka puse no Latvijas novadiem neizpilda likuma prasības par iedzīvotāju skaitu. "Pašvaldībām jāveido centri, lai nodrošinātu ekonomisko attīstību. To nevar izdarīt pašvaldības ar mazu iedzīvotāju skaitu," pauda Pūce. Viņš atzina, ka ir sarežģīts jautājums par tiem cilvēkiem, kuri strādā pašvaldību administrācijās, taču esot jāskatās uz objektīvi pamanāmo Latvijas iedzīvotāju skaita samazinājumu.

Savukārt runājot par Rīgas domes (RD) un galvaspilsētas mēra Nila Ušakova ("Saskaņa") iespējamo atstādināšanu, Pūce atklāja, ka VARAM ir saņemti nopietni juridiski iebildumi, ar kuriem no sākuma viņam ir jāiepazīstas un jāuzklausa atbildīgo ekspertu vērtējums. "Lēmums par domes atlaišanu, lai arī politisks, principā ir juridisks. To var darīt, bet tikai tad, ja juridiskā bāze ir korekti sagatavota," norādīja Pūce.

KONTEKSTS:

Pašlaik valdību mēģina izveidot Saeimā vismazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Krišjānis Kariņš, kurš nav oficiāli aicināts veidot valdību. Kariņa kā iespējamā premjera vārds publiski izskanēja 11. decembrī, pēc tam, kad izveidot valdību neizdevās ne Valsts prezidenta nominētajam Jaunās konservatīvās partijas līderim Jānim Bordānam, ne Aldim Gobzemam no “KPV LV”.

Kariņš pirmdien, 17.decembrī, piedāvāja veidot piecu partiju koalīciju, ārpus tās atstājot Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) un "Saskaņu", un ministrijas dalot pēc tā sauktā paritātes principa jeb katrai partijai vienādu skaitu. Apstiprināšanas gadījumā Kariņa valdībai Saeimā būtu 66 balsis. Partijas kopumā ar atbildības jomu sadalījumu ir apmierinātas. Par valdības veidošanas gaitu partijas turpinās spriest trešdien, 19. decembrī, kad Kariņš atgriezīsies no pamatdarba Eiropas Parlamentā. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti