VARAM valsts sekretāra vietnieku Draudiņu plāno pārcelt zemākā amatā

Kopš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) vada Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”), tajā nomainīti gandrīz visi vadošie ierēdņi. Tuvākajā laikā ministriju, visticamāk, pametīs arī valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš, kuru plānots pārcelt uz civildienesta hierarhijā krietni zemāku amatu.    

ĪSUMĀ:

  • Draudiņu plāno “rotēt” zemākā amatā – par nodaļas vadītāju Reģionālās attīstības aģentūrā.
  • Pagaidām gan pārcelšana nav iespējama, jo ierēdnis atrodas slimības prombūtnē.
  • Draudiņš šim piedāvājumam nepiekritīs – vajadzētu piedāvāt līdzvērtīgu amatu.
  • Ja atbilstošu amatu nepiedāvās, Draudiņš gatavs pamest civildienestu.
  • Ministrs Pūce rotāciju nekomentē – tā esot valsts sekretāra atbildība.
  • Par rotācijas iemesliem Pūce gan ir informēts – “tie ir ļoti pamatoti”.
  • Valsts sekretāra komentāru iegūt nevarēja – viņš ir atvaļinājumā.
  • Neoficiāla informācija: rotācija saistīta ar neattaisnotiem darba kavējumiem.
     

Aivars Draudiņš, kurš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā strādā kopš 2003. gada, par valsts sekretāra vietnieku reģionālās attīstības jautājumos  kļuva iepriekšējā ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) laikā.

Taču tagad viņu plānots rotācijas kārtībā pārcelt par kādas nodaļas vadītāju Valsts reģionālās attīstības aģentūrā.

Pagaidām gan pārcelšana nav iespējama, jo ierēdnis atrodas slimības prombūtnē. Telefonsarunā ar “Panorāmu” viņš apgalvoja, ka piedāvātajai rotācijai nepiekritīs.

“Vērtēju šādu piedāvājumu negatīvi. Pirmkārt, nav argumentācijas, kādēļ šāda rotācija nepieciešama un ar ko tā pamatota. Otrkārt, es ilgstoši esmu strādājis valsts pārvaldē, pastāvīgi kāpinājis kvalifikāciju, piedalījies apmācībās,” norādīja Draudiņš.

“Šādā situācijā rotēt uz nodaļas vadītāja vietu padotības iestādē es, protams, nepiekritīšu,” sacīja Draudiņš.

“Faktiski ir divas iespējas. Ja nevaram sastrādāties ministrijā un nav kvalitāšu, kas apmierinātu pašreizējo valsts sekretāru un ministru, tad jārotē līdzīgā amatā uz citu vietu vai arī es pametīšu civildienestu,” norādīja Draudiņš.

Ministrs Juris Pūce rotācijas iemeslus nekomentēja, norādot, ka ierēdņu maiņas, kā arī jauna kandidāta meklēšana, esot ministrijas valsts sekretāra atbildība.  

“Es esmu tiešām informēts no valsts sekretāra puses par piedāvāto rotāciju. Esmu arī informēts, kāpēc viņš šādu piedāvājumu ir izteicis. Tas ir valsts civildienesta interesēs,” pauda ministrs.  

“Tā kā tā ir augsta ministrijas amatpersona, kas tiek rotēta, valsts sekretārs informēja mani par iemesliem un es nevarēju nepiekrist. Tie bija pamatoti. Ļoti pamatoti,” atzina ministrs.

Ministrijas valsts sekretārs gan šobrīd atrodas atvaļinājumā, tādēļ viņa komentāru iegūt neizdevās.

Pēc neoficiālas informācijas Draudiņa aizrotēšana no augstā amata saistīta ar neattaisnotiem darba kavējumiem.

Netiek izslēgtas arī politiskas domstarpības – Draudiņš gan nav nevienas partijas biedrs, bet ir tuvs Nacionālajai apvienībai un vairākkārt kandidējis vēlēšanās no “Tēvzemei un brīvībai” sarakstiem.

Kopš vides un reģionālās attīstības ministriju vada Juris Pūce, to pametuši vairāki augsta līmeņa ierēdņi – nu jau bijušais valsts sekretārs Rinalds Muciņš un valsts sekretāra vietnieks Edmunds Beļskis. Tāpat ministriju gatavojas pamest Juridiskā departamenta direktors Kaspars Cirsis.

Ministrs gan noliedza, ka pastāvētu domstarpības starp ierēdņiem un politisko valdību – VARAM ierēdņus aizvilinot privātais sektors, piedāvājot lielākas algas,  kā arī citas ministrijas, piedāvājot augstākus amatus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti