VARAM vadītāja krēslā RP grib redzēt Kalniņu-Lukaševicu

Reformu partija (RP) šodien frakcijas un valdes kopsēdē nolēma vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam virzīt Saeimas deputāti Zandu Kalniņu-Lukaševicu (RP).

Kā uzsver RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters, Kalniņa-Lukaševica ir "pieredzējusi politiķe, RP biedre ar lielu pieredzi darbā valsts pārvaldē, turklāt tieši Vides aizsardzības un reģionālajā ministrijā (VARAM)".

"Viņa ir kandidāte ar nepieciešamo pieredzi no partijas biedru vidus, kas turklāt ir ieguvusi vēlētāju mandātu un ir ievēlēta Saeimā - šie ir izšķirošie iemesli, kāpēc virzām Zandu Kalniņu-Lukašēviču ministra amatam," skaidro Demiters.

Politiķis uzskata, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra uzdevums patlaban ir nodrošināt dialogu ar nozarēm un pašvaldībām un paveikt svarīgākos darbus, viens no kuriem nepārprotami ir struktūrfondu plānošana nākamajam periodam. Viņam nebūs laika iepazīties ar ministrijas darbu vai virzīt jaunas, revolucionāras iniciatīvas, piebilst Demiters.

Kalniņa-Lukaševica ir Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja. Pirms 11.Saeimas vēlēšanām Kalniņa-Lukaševica bija toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera (RP) stratēģiskās analīzes un plānošanas padomniece un Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas biedre. Pirms darba Valsts prezidenta komandā strādājusi Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā. Tāpat viņa bijusi sociālā darbiniece pašvaldībā.

Šogad Kalniņa-Lukaševica ieguva vadības zinātņu doktora grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Viņa aizstāvējusi promocijas darbu "Reģionu attīstība Latvijā - reģionu ekonomiskās attīstības plānošanas un novērtēšanas modelis".

Kā ziņots, premjers pieņēma pašreizējā vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministra Edmunda Sprūdža demisiju, vienojoties, ka ministrs turpinās pildīt savus pienākumus līdz šā gada 1.decembrim.

Sprūdžs savu lēmumu atstāt ministra amatu esot pieņēmis tādēļ, ka savu turpmāko profesionālo darbību nesaista ar politiku. 
Savukārt 25.novembrī viņš nosūtīja vēstuli partijas biedriem, norādot, ka lēmumu par demisiju esot pieņēmis RP vadītāja Demitera un atsevišķu partijas "tā saucamā partijas kodola cilvēku spiediena rezultātā".

Kā kandidāti ministra amatam iepriekš oficiāli nosaukti arī RP valdes loceklis un Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis un valdes locekle un RP bijusī kandidāte Rīgas domes priekšsēdētāja amatam Inga Antāne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt