Aktuāli

Intervija ar LRA pārstāvi Smiltēnu: Pensiju kapitālu uzkrāj katra persona pati

Aktuāli

PARTIJAS VIZĪTKARTE. Latvijas Reģionu apvienība

"Dienas bez rindām" atklāšana

VARAM: Trešdaļa iedzīvotāju nezina par valsts iestāžu e-pakalpojumiem

Trešā daļa iedzīvotāju aizvien nezina par iespēju izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Publisko pakalpojumu departamenta direktora vietnieks, Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols.

No 17. līdz 21.septembrim notiks ikgadējā akcija "Dienas bez rindām", kuras mērķis ir aicināt sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski. Akcijā iecerēts iedrošināt iedzīvotājus pamēģināt elektronisko pakalpojumu lietošanu.

“Šajā nedēļā tiks pievērsta īpaša uzmanība tam, ka iestādēs tiks sniegta palīdzība un konsultācija par iestāžu piedāvātajiem elektroniskajiem pakalpojumu,” pastāstīja Ozols.

Pašlaik populārākie elektroniskie pakalpojumi it tie, kurus sniedz Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), Valsts ieņēmumu dienests (VID). Populārāki kļūst arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumi.

VARAM pārstāvis pauda, ka nākamais solis būtu tas, lai “pakalpojumi kļūtu proaktīvi”, proti, lai valsts daļu pakalpojumu varētu sniegt bez iedzīvotāju pieprasījumiem. Piemēram, pārmaksāto nodokļu automātiska atmaksa.

KONTEKSTS:

Valdība apstiprinājusi grozījumus likumā, kas paredz, ka no 2023.gada elektroniskā identifikācijas (eID) karte būs obligāts dokuments visiem, kas sasnieguši 15 gadu vecumu, bet jau no 2019.gada eID kartē bez maksas tiks iekļauts neierobežots “eParaksta” izmantošanas reižu skaits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti