Panorāma

Ilvess joprojām izvēlas Latvijas saldējumu

Panorāma

Par nolaupīto naudu pērk auto

VARAM: nespējam ietekmēt RD darbību

VARAM: «Rīgas satiksmes» pāreja uz eiro ir haotiska

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Uzņēmums "Rīgas satiksme" piektdien paziņoja, ka nebūšanas ar biļešu automātiem zemās grīdas tramvajos ir novērstas, un dienas otrajā pusē tajos jau bijis iespējams iegādāties biļetes par sešdesmit eiro centiem, nevis par pilnu cenu – 1,2 eiro. Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) "Rīgas satiksmes" pāreju uz eiro un jaunajiem tarifiem uzskata par haotisku, taču atzīst – ietekmēt domes lēmumu ministrija īsti nevar.

Ministra biroja vadītāja Inga Antāne norāda – šobrīd ir acīmredzama Rīgas domes nevēlēšanās sadarboties ar ministriju. Joprojām nav izlemts jautājums par Rīgas satiksmes tarifu diferencēšanu atkarībā no deklarētās dzīvesvietas. Vēl pirms Ziemassvētkiem VARAM novērtēja paredzētās izmaiņas kā Satversmei neatbilstošas, bet Rīgas dome nav devusi nekādu atbildi. Juridiski tas nozīmē, ka saistošie noteikumi šobrīd nav stājušies spēkā, bet Antāne atzīst – ja pirmajā martā jaunā sistēma tik un tā sāks darboties, reālu iespēju to apturēt ministrijai nebūs.

„Par jebkuru darbību, lēmumu, kas neatbilst normatīvajam regulējumam, mēs esam tiesīgi prasīt paskaidrojumu no Rīgas domes, no domes priekšsēdētāja. Taču citu instrumentu, lai mēs iejauktos domes darbā un apturētu, faktiski VARAM šobrīd saskaņā ar spēkā esošo regulējumu nav," atzīst Antāne.

Šobrīd Rīgas domei ir vai nu jāpiekrīt ministrijas atzinumam un jālabo noteikumi, kas paredz sabiedriskā transporta biļešu cenu palielināt līdz 1,2 eiro un piešķirt 50% atlaidi galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem, vai arī jāiesniedz pamatojums, kāpēc vienai iedzīvotāju grupai – deklarētajiem rīdziniekiem – piemērojami šādi atvieglojumi.

Tad noteikumi stātos spēkā, bet ministram paliktu tiesības tos apturēt, un šo lēmumu dome varētu apstrīdēt tikai tiesā.

Komentāru par radušos situāciju LTV prasīja arī Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC), bet viņš neatbildēja ne uz telefona zvaniem, ne īsziņām, un arī Rīgas domē apstiprināja, ka Ušakovs piektdien nav sastopams, un neviens cits viņa vietā komentārus nesniegs.

Jau ziņots, ka Rīgas dome rudenī nolēma, sākot ar nākamo gadu, ieviest „rīdzinieku kartes". Tas nozīmē, ka Rīgā deklarētie iedzīvotāji par sabiedriskā transporta izmantošanu maksā mazāk nekā galvaspilsētā nedeklarētie. Šī ideja izsauca asu reakciju gan sabiedrības, gan opozīcijas politiķu vidū.

Savukārt VARAM vairākas normas Rīgas domes izdotajos saistošajos noteikumos attiecībā uz sabiedriskā transporta biļešu cenām Rīgā atzinusi par prettiesiskām un lūgusi pašvaldību precizēt prettiesiskās normas. VARAM secinājusi, ka, nosakot diferencētu maksu par sabiedrisko transportu, ir pārkapts cilvēku vienlīdzības princips, kas ir viena no cilvēku pamattiesībām. Šis princips liedz valsts institūcijām izdot tādas normas, kas bez saprātīga pamata pieļauj atšķirīgu attieksmi pret personām, kuras atrodas vienādos apstākļos.

Decembra vidū Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņas centrs) atzina, ka „rīdzinieku karšu" sistēmu varēs ieviest vien, sākot ar martu, jo nākamā gada pirmajos divos mēnešos ir nepieciešams pārejas laiks, tāpēc divu mēnešu pārejas periodā 50% atlaides tiks piemērotas visiem un biļete iepriekšpārdošanā maksās 0,6, bet pie transporta šofera – 1,2 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti