VARAM prioritāte nākamā gada budžetā - atbalsts mazajām pašvaldībām

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) prioritāte nākamā gada budžetā ir atbalsts mazajām pašvaldībām, kuras nesaņems struktūrfondu līdzekļus. Nākamgad tam nepieciešami 10 miljoni latu un vēlāk katru gadu - 20 miljoni latu, tā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (Reformu partija).

„Tām pašvaldībām, kuras nav tā saucamie attīstības centri un kuras nākamajā periodā nesaņems struktūrfondu līdzekļus, respektīvi, kam nebūs iespējas pieteikties uz tā saucamajām pilsētvides programmām, esam pārstrādājuši to, ko kādreiz sauca par Valsts investīciju programmu, kam bija nelāga slava – tika uzskatīta par politiski dalāmu naudu bez īpašiem kritērijiem. Esam izstrādājuši kritēriju sistēmu un projektu iesniegšanas sistēmu,” norādīja Sprūdžs.

Programma aptvertu vairāk nekā 80 pašvaldības, un ministrija tai prasa finansējumu nākamajam gadam – 10 miljonus latu un vēlāk ik gadu 20 miljonus latu. Tā ir VARAM prioritāte numur viens, uzsvēra ministrs.

Nākamgad izmaiņu saistībā ar pašvaldību finanšu izlīdzināšanas modeli nebūs, tomēr ministrs pauda cerību, ka līdz 2015.gadam tiks ieviesta tāda sistēma, kas objektīvi vērtēs pašvaldību priekšrocības un trūkumus, kā arī stimulēs pašvaldību iesaistīšanos problēmu risināšanā.

Kā vēl vienu prioritāti ministrs minēja Dabas aizsardzības pārvaldi, kura „visus iepriekšējos gadus ir cirtusi mežus, lai finansētu savu darbību”. Ministrija šo praksi vēlas pārtraukt, un tam būtu nepieciešami „daži simti tūkstoši latu”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti