VARAM prasa Mārupes domei rīcības plānu dalītās atkritumu savākšanas sistēmas izveidei

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasa Mārupes novada domei līdz 1. septembrim iesniegt rīcības plānu dalītās atkritumu savākšanas sistēmas izveidei un pilnveidošanai Mārupes novadā, ietverot konkrētus pasākumus, indikatorus to izpildes novērtēšanai un pasākumu īstenošanas termiņus, informēja VARAM.

Ministrija vēl pirms administratīvi teritoriālās reformas skaidroja pašvaldībai, kāpēc ir nepieciešama sadzīves atkritumu dalītās savākšanas sistēmas attīstība. Mārupes novada dome atbildēja, ka tās īpašumā nav zemes, uz kuras varētu izvietot sadzīves atkritumu dalītās savākšanas punktus un laukumus, kas atbilstu normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

Savukārt Mārupes novadam pievienotā Babītes novada dome informēja, ka daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašnieki tiek aicināti veidot atkritumu šķirošanas punktus tikai attiecīgo namu iedzīvotāju vajadzībām. Tādējādi Babītes novada dome nenodrošina dalītās atkritumu vākšanas infrastruktūras izveidi un pieejamību visiem novada iedzīvotājiem.

Izvērtējot atbildēs sniegto informāciju, VARAM konstatēja vairākas nepilnības, kuras nepieciešams novērst jaunveidotajā Mārupes novadā.

VARAM informēja, ka daļā no Mārupes novada sadzīves atkritumu dalītā savākšana notiek maršrutu veidā, tomēr nav skaidrs, kādā veidā pašvaldība pārliecinās, ka izveidotā dalītās savākšanas sistēma tiešām darbojas, savāktie atkritumi tiek izvesti un apsaimniekoti un iedzīvotājiem ir pieejami atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi.

Toties aicinājums daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašniekiem izveidot atkritumu dalītās savākšanas punktus namu iedzīvotāju vajadzībām var radīt riskus saistībā ar šādu punktu apsaimniekošanu situācijā, kad Mārupes novada dome izraudzīsies sadzīves atkritumu apsaimniekotāju.

VARAM arī secināja, ka dalītās atkritumu savākšanas pakalpojumu pieejamība līdzšinējā Babītes novada teritorijā neatbilst prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt