Sadaļas Sadaļas

VARAM prasa Jelgavas novada pašvaldībai skaidrot sadārdzinātos īpašuma atsavināšanas plānus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi skaidrojumus Jelgavas novada pašvaldībai par plāniem atsavināt "Lielvircavas kultūras namu" un "Lielvircavas dzirnavas" par kopējo summu 500 000 eiro, kamēr īpašumu kopējā tirgus vērtība noteikta 3,67 reizes mazāka, informēja VARAM.

Ministrijas rīcībā esoša informācija liecina, ka saskaņā ar SIA "VCG Ekspertu grupa" 2021. gadā veikto tirgus vērtības aprēķinu "Lielvircavas kultūras nama" nekustamā īpašuma tirgus vērtība noapaļojot ir 111 600 eiro.

Savukārt saskaņā ar kultūras darba organizācijas izvērtējumu Platones pagastā, kas veikts, pamatojoties uz Jelgavas novada domes priekšsēdētāja rīkojumu, nekustamā īpašuma "Lielvircavas dzirnavas" vērtība 2021. gadā noteikta 24 600 eiro apmērā.

VARAM aplēsa, ka kopā abu nekustamo īpašumu tirgus vērtība 2021. gadā ir 136 200 eiro, kas ir par 363 800 eiro jeb par 3,67 reizēm mazāka, nekā SIA "Lielvircava AGRO" piedāvātā pārdošanas cena.

VARAM rīcībā nav informācijas, kas skaidrotu, kas veido starpību starp novērtētāja noteikto nekustamo īpašumu vērtību un īpašnieka piedāvāto pirkšanas summu, tādēļ ministrija lūgusi pašvaldību atlikt lēmuma pieņemšanu vai apturēt tā izpildi, ja tas ir jau pieņemts, un līdz 2021. gada 1. jūlijam sniegt skaidrojumu, kāpēc pašvaldības dome plāno lemt iegādāties nekustamos īpašumus par SIA "Lielvircava AGRO" noteikto pirkšanas summu.

Tāpat ministrija lūgusi iesniegt dokumentus un citu pašvaldības rīcībā esošu informāciju, kas ir bijusi par pamatu šāda lēmuma pieņemšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt