VARAM pārstāvis atturēsies balsojumā par Zaigas Pūces iecelšanu Sabiedrības integrācijas fonda vadītājas amatā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis Sabiedrības integrācijas fondā (SIF) atturēsies balsojumā par Zaigas Pūces iecelšanu fonda vadītājas amatā.

Intervijā Latvijas Radio viņa teica, ka šāda iespēja ir vairāk attiecināma uz viņas vīra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") ieņemamo amatu (vides un pašvaldību ministrs). "Šī iemesla dēļ viņš ir uzrakstījis iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar jautājumu - kā labāk novērst šo situāciju. Viņš ir saņēmis atbildi, ka bažas varētu pastāvēt. Šobrīd VARAM pārstāvis atturēsies balsojumā," teica Pūce.

Kopumā biedrības "Ascendum" vadītāja neuzskata, ka saistībā ar uzvaru konkursā uz SIF sekretariāta direkotra amatu būtu nonākusi interešu konfliktā. Viņa arī norādīja, ka ir profesionāle un pietiekami kompetenta nevalstisko organizāciju jomā.

Piektdien, 8. novembrī, notiks SIF padomes sēde, kurā tiks lemts par Pūces iecelšanu SIF vadītājas amatā.

KONTEKSTS:

Noslēdzies atklātais konkurss par SIF sekretariāta direktora amatu. Iegūstot visaugstāko vērtējumu visās trīs konkursa kārtās un ar vienbalsīgu pretendentu atlases komisijas atbalstu, konkursā uzvarējusi biedrības "Ascendum" vadītāja Pūce. Viņas kandidatūra vēl tiks virzīta apstiprināšanai SIF padomē, informēja Valsts kancelejā.

Pūces dzīvesbiedrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par") ir SIF padomes loceklis. SIF padomes sastāvā ir izglītības un zinātnes ministrs, kultūras ministrs, labklājības ministrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, kā arī tieslietu ministrs. Ministru prezidenta pārstāvis un pieci nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Ministrs Pūce interešu konfliktu noliedz, jo savā vietā padomē pilnvarojis strādāt VARAM valsts sekretāru Edvīnu Balševicu. Viens no galvenajiem SIF uzdevumiem ir lemt par valsts naudas sadali dažādiem nevalstisko organizāciju projektiem. Fonda budžets ir aptuveni 10 miljoni eiro gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti