VARAM novadu reformas zvanu centra pakalpojumu nodrošina firma ar nodokļu parādu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Uz iedzīvotāju jautājumiem par topošo novadu reformu pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pasūtījuma atbild zvanu centra uzņēmums, kuram ir nodokļu parāds, noskaidroja Rus.LSM.lv. Līguma summa gan nav liela, līdz ar to šajā gadījumā likums neliedza uzņēmumam piedalīties valsts iepirkumos. Ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) LTV7 sacīja, ka nezināja par šī uzņēmuma nodokļu parādiem.

Par to, ka uz iedzīvotāju jautājumiem par novadu reformu telefoniski atbildēs uzņēmuma “BPO Liepāja” darbinieki, ministrija paziņoja jūlija vidū.

Saskaņā ar resursa "Crediweb" datu bāzi uz to brīdi “BPO Liepāja” bija nodokļu parāds 12 208,85 eiro apmērā.

“Tas ir zvanu centra operators. Tas sniedz profesionālos pakalpojumus šajā jomā,” LTV7 raidījumam “Segodņa večerom” norādīja Pūce. “Tas ir profesionālais pakalpojums. Ministrija sagatavo potenciālās atbildes, bet operatoram ir zvanu centrs, ir iespēja ar to sazināties.”

“Man nebija informācijas, ka kompānijai ir nodokļu parādi,” piebilda Pūce.

Pēc viņa teiktā, “BPO Liepāja” piedāvāja zemāko cenu. Iespēja saņemt pasūtījumu bija jebkuram operatoram, un tādi Latvijā ir vairāki, turklāt pakalpojuma sniedzējs tika izraudzīts atklāti – konkursā, norādīja ministrs.

Tiesa, “BPO Liepāja” saņēma pasūtījumu cenu aptaujas procedūrā, vēstīja “Segodna večerom”. Līguma summa ir neliela – 7000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Un, lai gan iepirkumu likums liedz uzņēmumiem ar nodokļu parādiem piedalīties valsts un pašvaldību iepirkumos, šī norma piemērojama tikai iepirkumiem virs 10 000 eiro. Līdz ar to likums nav pārkāpts, skaidroja LTV7.

“BPO Liepāja” komercdorektors Egils Lūsis atteicis interviju “Segodņa večerom”, taču atbildēja rakstiski, skaidrojot, ka uz brīdi, kad slēgts līgums ar VARAM, uzņēmuma nodokļu parāds bija 5346 eiro, un ar Valsts ieņēmumu dienestu tika saskaņots parāda atmaksas grafiks, un uzņēmums apņēmās parādu segt līdz 15. decembrim. 

Tiesa, drīz “BPO Liepāja'' nodokļu parāds pieauga vairāk nekā divas reizes – no Lūša pieminētajiem 5346 eiro, kas fiksēti “Crediweb” servisa datu bāzē uz 7.jūniju, līdz 12 208,85 eiro uz 7.jūliju.

Pēdējā gada laika situācija bija līdzīga 2018. gada 7. augustā parāds bija 15 789 eiro, šogad 7. februārī – 17 063 eiro, un kopš tā laika parāds svārstījās, samazinoties un pieaugot. Vismazāka parāda summa bija tieši tad, kad slēgts līgums ar VARAM.

Juris Pūce LTV7 paziņoja, ka uzdos ministrijas darbiniekiem noskaidrot, kā uzņēmums ar nodokļu parādu saņēmis pasūtījumu.  

Ministrijā LTV7 raidījumam norādīja, ka tagad plāno izstrādāt iekšējos noteikumus, lai nākotnē  nepielaistu nodokļu parādniekus arī pie dalības mazajos iepirkumos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti