VARAM konsultatīvā padome: Prasība pēc papildu naudas gudrona dīķu sanācijai - nepamatota

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izveidotā Lielo investīciju konsultatīvā padome „Skonto Būves” prasību atkārtoti piešķirt papildu līdzekļus Inčukalna gudrona dīķu sanācijai uzskata par nepamatotu. 

Sākotnēji noslēgtajā līgumā uzņēmums bija apņēmies nodrošināt sanāciju par 28,5 miljoniem eiro. Pērn tika noslēgts līguma grozījumi, atbilstoši kuriem šī summa pieauga līdz gandrīz 43 miljoniem eiro, bet tagad „Skonto Būve” projekta pabeigšanai pieprasījusi vēl 11 miljonus eiro.

Pēc iepazīšanās ar pieprasījumu, konsultatīvā komisija to atzinusi par nepamatotu, stāstīja komisijas locekle Elita Kalniņa.

Viņa norādīja, ka būvnieku prasība padomi nepārliecina, jo “arī pirms gada viņi  jau dabūja papildu finansējumu, un tad teica, ka nu viss”.

Turklāt nav arī garantijas, ka vēl pēc dažiem mēnešiem viņi neprasīs vēl, “tā var prasīt bezgalīgi”, sacīja Kalniņa, piebilstot, ka, iespējams,  pašlaik varbūt pat nav tik neizdevīgi prasīt lauzt līgumu ar “Skonto Būve”.

Jau ziņots, ka „Skonto Būve” pieļāvusi prasīt papildu finansējumu gudrona dīķu sanācijai 11 miljonu eiro apmērā. Valsts vides dienests (VVD) šādai prasībai pamatojumu neredz.

"Skonto Būve” skaidroja, ka vēl 11 miljoni eiro ir nepieciešami, lai šogad pilnībā pabeigtu projektu, jo jau šī gada februārī SIA „Skonto Būve” informēja  VVD, ka objekta dienvidu dīķī ir par aptuveni 45% vairāk gudrona, nekā pasūtītājs iepriekš paredzējis.  Dienvidu dīķī atrodas aptuveni 44 200 tonnas gudrona, nevis 30 200, kā norādīts VVD veiktajā priekšizpētē, savukārt līgums ar “Skonto Būve” noslēgts par priekšizpētes rezultātā noteiktā gudrona  daudzuma sanāciju.

VVD tomēr aicina „Skonto Būvi” strādāt jau noslēgtā sanācijas darba līguma ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti