VARAM konstatē problēmas «Rīgas satiksmes» uzraudzībā; prasa Ušakovam skaidrojumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sākotnējā pārbaudē konstatējusi problēmas Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" uzraudzībā, tādēļ tā pieprasījusi Rīgas mēram Nilam Ušakovam ("Saskaņa") kā uzņēmuma kapitāldaļu turētājam sniegt paskaidrojumus, informē VARAM.

"Sākotnējā pārbaudē ministrija ir konstatējusi problēmas "Rīgas satiksme" uzraudzībā, tāpēc esam pieprasījuši papildu informāciju par SIA "Rīgas satiksme" pārvaldību un finanšu stāvokli. Atbildes no Rīgas domes sagaidām divu nedēļu laikā," norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!").

VARAM lūdz sniegt informāciju, kā Ušakovs ir pārvaldījis "Rīgas satiksmes" darbu, kādi iekšējās kontroles mehānismi ir ieviesti, kā arī par "Rīgas satiksme" statūtu neatbilstību likuma prasībām,

kapitālsabiedrības finansiālo stāvokli, ieķīlātajiem objektiem un uzņemtajiem finanšu riskiem saistību neizpildes gadījumā, arī par iepirkumu kontroles procedūrām "Rīgas satiksmē" un īstenotajiem korupcijas riska mazināšanas pasākumiem.

Ministrijā norāda, ka "Rīgas satiksme" tāpat kā jebkura pašvaldības iestāde organizatoriskā hierarhijā ir padota Rīgas domei, kas tādējādi ir atbildīga arī par tās īstenoto darbību.

Vērtējot papildus no Rīgas domes pieprasīto informāciju, būtiska vērība tiks pievērsta, vai "Rīgas satiksmes" kapitāldaļu turētājs nav pieļāvis prettiesisku bezdarbību un vai pienācīgi ir pildīts likumos noteiktais pienākumus rūpēties par pašvaldības kapitālsabiedrības tiesisku darbību, norāda VARAM.

KONTEKSTS:

Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" pastiprinātā sabiedrības uzmanības lokā nonāca saistībā ar tā saukto "Rīgas satiksmes" korupcijas lietu. Saistībā ar šo lietu pērn decembra vidū atkāpās "Rīgas satiksmes" valde, bet tās bijušais ilggadējais vadītājs Leons Bemhens nedaudz vēlāk tika apcietināts. No amata atkāpās arī Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai"), bet jaunais vicemērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") paziņoja par plānu veidot padomes Rīgas pašvaldības lielajās kapitālsabiedrībās, kas uzraudzītu uzņēmuma valžu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti