VARAM Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Caunem pieprasa paskaidrojumus par finanšu revīzijas kavēšanu

Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem (Zaļo un Zemnieku savienība) vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!”) pieprasījis paskaidrojumus par finanšu revīzijas kavēšanu.

Iepazīstoties ar Caunes vēstuli par iemesliem pašvaldības nespējai nekavējoties izsniegt ministrijas ārkārtas finanšu revīzijai nepieciešamo informāciju, tika pieprasīti paskaidrojumi par revīzijas kavēšanu. 

“Pašvaldības priekšsēdētāja vēstulē norādītie iemesli nav konstruktīvi. Domes priekšsēdētājam kā pašvaldības augstākajai amatpersonai ir ne tikai savā darbībā jāievēro normatīvo aktu prasības, bet arī jāieņem aktīva pozīcija un jādara viss iespējamais, lai tiktu novērsti ilgstoši normatīvo aktu pārkāpumi,” norādīja Plešs.

Plešs atzīmēja, ka priekšsēdētājam ir  jāspēj organizēt pašvaldības darbs tā, lai nodrošinātu sadarbību ar ministrijas pilnvaroto revīzijas veicēju. 

Viņaprāt, rīcība, neizsniedzot informāciju, kurai “saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir jābūt sagatavotai un pieejamai jau šodien”, norāda uz apzinātu revīzijas novilcināšanu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) secinājusi, ka Caune  nav precīzi un pilnīgi informējis domes deputātus par tiesisko pamatu ārkārtas finanšu revīzijai, kā rezultātā domes ārkārtas sēdē deputātiem radās neizpratne par ministrijas un pašvaldības attiecību saasinājumu. 

VARAM ar iepriekšējo vēstuli vēlējusies vērst domes uzmanību uz izpilddirektores rīcību, kuras rezultātā iespējams tiek pārkāpts likums.

Ministrija atgādina, ka revīzijas notiek Saldus, Alūksnes un Jelgavas novada pašvaldībās, kā arī Daugavpils pilsētas pašvaldībā, savukārt atlikusī pašvaldība tiks izvēlēta no Pierīgas aglomerācijas, tādējādi aptverot visus plānošanas reģionus un vērtējot visu mērogu pašvaldības.

Jelgavas novada priekšsēdētājam VARAM paskaidrojumi jāsniedz septiņu dienu laikā pēc tam, kad saņemts ministra pieprasījums.

KONTEKSTS:

4. februārī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!”) nāca klajā ar paziņojumu, ka «Jelgavas novada pašvaldība apzināti kavē VARAM ārkārtas finanšu revīziju».

Ministrija ar vēstuli vērsās pie novada domes priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes (Zaļo un Zemnieku savienība) ar pieprasījumu nekavējoties izsniegt revīzijai prasīto informāciju, izbeigt nepamatoti kavēt novada kapitālsabiedrību revīziju, kā arī izvērtēt izpilddirektores Līgas Lonertes rīcību, viņai atsakoties izsniegt revidentiem nepieciešamo informāciju. Tādējādi izpilddirektore apzināti kavējusi revīziju, slēpusi informāciju vai arī demonstrējusi nekompetenci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt