VARAM Garkalnes novada domei prasa apturēt pašvaldības zemes gabala pārdošanu Berģos

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi Garkalnes novada pašvaldībai sniegt paskaidrojumus par tās rīcību saistībā ar zemes gabala atsavināšanu Berģos un apturēt šā lēmuma izpildi.

Īpašums tiek pārdots, iespējams, apejot vispārējo likumā noteikto publisku personu mantas atsavināšanas kārtību, norādīja VARAM.

Zemes gabals Rīgas–Siguldas šoseja 8 Berģos ar platību 1,27 hektāri pieder pašvaldībai un bija nodots komersantam, piešķirot tam apbūves tiesības, taču dome 27. aprīlī nolēmusi izbeigt līgumu par apbūves tiesībām ar komersantu un īpašumu tam pārdot par novērtējuma summu 78 700 eiro, nerīkojot izsoli.

Komersants domei ierosinājis šo zemes gabalu nopirkt, kā pamatojumu minot, ka tajā atrodas tā īpašumā esoša konteinertipa ēka – jaunbūve. Ministrija, iepazīstoties ar būves informāciju un īpašuma tirgus vērtības aprēķinu, secinājusi, ka uz īpašuma atrodas monolīta dzelzsbetona plātne nepilnu 12 kvadrātmetru platībā, kas ierakstīta zemesgrāmatā, pamatojoties uz apbūves, nevis īpašuma tiesībām. 

Ministrija norādījusi, ka īpašums tiek pārdots, iespējams, apejot vispārējo likumā noteikto publisku personu mantas atsavināšanas kārtību, proti, izsoli, un prasa pašvaldībai apturēt lēmuma izpildi un līdz 14. maijam iesniegt VARAM līgumu par apbūves tiesību nodibināšanu sabiedrībai, kā arī citus dokumentus, kas saistīti ar īpašuma atsavināšanu. 

Vienlaikus ministrija pieprasa domei paskaidrot, kāpēc īpašuma atsavināšana notikusi bez izsoles. Tāpat ministrija prasa paskaidrot steigu, ar kādu tiek mēģināts šo īpašumu atsavināt.

Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteikto pašvaldība, kuru administratīvi teritoriālās reformas ietvaros apvieno, var iznomāt savu nekustamo īpašumu, kā arī atsavināt savu kustamo un nekustamo mantu, kuras pārdošanas vērtība pārsniedz 50 000 eiro vai 0,1 procentu no pašvaldības pamatlīdzekļu vērtības, tikai pēc tam, kad saņemts pozitīvs apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas lēmums.

Ministrija arī nosūtījusi informāciju Ropažu novada pašvaldības priekšsēdētājam un Stopiņu novada domes priekšsēdētājai, lūdzot atlikt lemšanu par zemes atsavināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt