VARAM: Engures iecere par estrādi Ķemeru parkā dabas vērtības neapdraud

Iecere izveidot Ķemeru Nacionālā parka teritorijā Engures novadā jaunus kultūras un atpūtas objektus, tai skaitā brīvdabas estrādi, nerada riskus dabas vērtībām, Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Dabas aizsardzības departamenta direktore Daiga Vilkaste.

Pašvaldība jau pirms vairākiem gadiem lūgusi izskatīt iespēju ļaut paplašināt savu atpūtas teritoriju, un, izvērtējot ietekmi uz parku, nolemts, ka lūgumam varētu būt pozitīva virzība, sacīja Vilkaste.

Četros hektāros, kurus pašvaldība lūgusi nodot tās lietošanā, nav stingra lieguma zonas un nav tādu dabas vērtību, kas neļautu tur ierīkot estrādi, skaidroja Vilkaste.

Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa raidījumam stāstīja, ka pašvaldība vēlas paplašināt esošo dendrāriju, izveidot piebraucamo ceļu un estrādi, bet tā nebūs milzīga būve. Iespējas paplašināt atpūtas teritoriju, neskarot parku, nav, jo esošais dendrārijs robežojas ar ciematu, skaidroja Važa.

Pašvaldība vēlas paplašināt un iekārtot atpūtas teritoriju, lai būtu iespēja arī rīkot tur kādus pasākumus. Sākotnējais mērķis bija to izdarīt uz Latvijas valsts simtgadi, bet tagad skaidrs, ka to nepaspēs, un runa varētu būt par nākamo vai pat par 2020.gadu, atzina Važa.  

Aģentūra LETA vēstīja, ka Ministru kabineta komiteja pirmdien, 22.janvārī, atbalstījusi ieceri nodot četrus hektārus Ķemeru nacionālā parka teritorijas Engures novada pašvaldības īpašumā, lai tā parkā varētu ierīkot jaunus kultūras un atpūtas objektus, tai skaitā brīvdabas estrādi.

Pašvaldība lūgusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai četrus hektārus no Smārdes pagastā esošās Ķemeru parka teritorijas nodot tai bezatlīdzības lietošanā, lai teritoriju izmantotu pašvaldības autonomo funkciju īstenošanai - teritorijas labiekārtošanai un sanitārās tīrības nodrošināšanai - parku, skvēru un zaļo zonu ierīkošanai un uzturēšanai.

Novada teritorijā atrodas parks-dendrārijs "Vēju dārzs", kas kļuvis par iecienītu atpūtas vietu Smārdes ciema iedzīvotāju vidū, kā arī iemantojis popularitāti tūristu vidū kā atpūtas - apskates objekts, un tam esot arī kultūrvēsturiska nozīme, jo tajā atrodas tēlnieka Kārļa Zāles veidotais "Piemineklis latviešu strēlniekiem".

Ķemeru nacionālais parks ir iekļauts Latvijas "Natura 2000" Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju sarakstā un, atbilstoši Dabas datu pārvaldības sistēmā "Ozols" reģistrētajai informācijai, tur ir sastopams īpaši aizsargājams biotops - sugām bagātas ganības un ganītas pļavas.

Ķemeru nacionālajā parkā, tāpat kā citos nacionālajos parkos, ir iekļautas gan cilvēka darbības neskartas un mazpārveidotas teritorijas, gan kultūrvēsturiskas teritorijas, gan apdzīvotas vietas un sporta un atpūtas infrastruktūras teritorijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti