VARAM: E-pakalpojumu pieejamība Latvijā - viena no augstākajām ES

E-pakalpojumu pieejamība Latvijā ir vienā no augstākajām visā Eiropas Savienībā (ES), intervijā Latvijas Radio raidījumā „Aktuālais temats” pirmdienas vakarā sacīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols.

 

Tiesa, ne visi iedzīvotāji aktīvi šīs iespējas neizmanto. Uzņēmēji valsts iestāžu vai banku e-pakalpojumus izmanto ļoti daudz, un šajā ziņā Latvija ir pat TOP4 valstu vidū, bet pārējie iedzīvotāji ir salīdzinoši kūtri.

Ozols stāstīja, ka pārējā iedzīvotāji aktivitāte attiecībā uz e-pakalpojumiem ir augstāka, nekā vidēji ES, taču Latvija vairs nav vadošo valstu vidū.

Tam ir vairāki skaidrojumi – daudzuprāt, valsts pārvalde ir pārāk sarežģīta, tāpēc labāk ir pašam doties uz attiecīgo institūciju un izzināt nepieciešamo klātienē. Vēl citi uz valsts iestādi dodas ieraduma dēļ, bet citi neuzticas elektroniskam veidam kārtot dokumentus.

Tāpēc e- pakalpojumu popularizēšanas akcijas "Dienas bez rindām" viens no mērķiem būs iedzīvotājus pārliecināt vairāk izmantot e-pakalpojumus.

Ziņots, ka šī akcija notiek visu šo nedēļu.

Akcijā piedalās vairāk nekā 80 iestādes vairāk nekā 400 vietās Latvijā, ar akcijas dalībnieku sarakstu var iepazīties kampana.latvija.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti