VARAM atceļ atlaides sabiedriskajā transportā arī Siguldā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iebildumus izpelnījušās ne tikai rīdzinieku kartes, bet tagad arī Siguldas novada domes noteiktās atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (NA) ir parakstījis negatīvu ministrijas atzinumu par atlaižu ieviešanu Siguldas sabiedriskajā transportā.  

Siguldiešiem atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā nav nekāds jaunums. Siguldas novada pašvaldībā atgādina, ka identifikācijas kartes ieviesa jau 2012.gadā, un kopumā tās paredz atlaides vairāk nekā divsimt pakalpojumiem, transports aizņem vien nelielu daļu.

Pašvaldības pārstāve Diāna Kondrotenko Latvijas Radio stāstīja, ka kopš 2012.gada septembra, uzrādot identifikācijas kartes, novadnieki bez maksas var braukt deviņos skolēnu maršrutos, ko nodrošina gan pašvaldība, gan akciju sabiedrība „Cata”, gan vienā īpaši izveidotā pilsētas reisā, kas kursē astoņas reizes dienā, un tajā, uzrādot identifikācijas kartes, novadnieki var pārvietoties bez maksas.

„Papildu mums ir vēl viens reiss, kas kursē tikai vasaras periodā un  brauc no Siguldas autoostas uz Siguldas kapsētu,” atgādināja Kondrotenko. Braukšana sabiedriskā transporta maršrutos, ko nodrošina uzņēmums „Cata”, Siguldā joprojām ir par maksu.

Tomēr, lai arī Siguldas novada dome cerēja, ka atlaides varēs saglabāt, šīs nedēļas sākumā tā saņēma negatīvu atzinumu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas par saistošajiem noteikumiem.  

„Tuvākajā laikā veiksim nepieciešamās izmaiņas, uz ko ir VARAM norādījis, lai saistošie noteikumi atbilstu tam, kā VARAM ieteicis. Mūsu juridiskā pārvalde tuvākās nedēļas laikā izskatīs risinājumus, mēģinās saprast, vai ir kādi normatīvi, kā mēs varam iedzīvotājiem nodrošināt iespēju šajos deviņos skolēnu maršrutos braukt bez maksas,” stāstīja pašvaldības pārstāve.

Jau vēstīts, ka lielāko rezonansi raisījušas tā sauktās rīdzinieku kartes - Rīgas domes plānotās atlaides sabiedriskajā transportā Rīgā. Saistošie noteikumi nav stājušies spēkā. Līdzīgi kā tagad Siguldā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nesaskaņoja „Rīdzinieku atlaižu" ieviešanu. Kāda būs pašvaldības atbildes reakcija, skaidrs būs februārī.

Cilinskis uzskata, ka šīs biļetes šobrīd ir jāatceļ, jo tomēr Rīga ir galvaspilsētai, kurai ir dažādas valsts funkcijas. „Cilvēkiem uz Rīgu jābrauc, gan kārtojot darīšanas, taču es domāju, ka paralēli mums Rīgas kā galvas pilsētas funkcijas jāreglamentē likumā,” pauda ministrs.

Cilinskis arī piebilda, ka, iespējams, nav nepieciešams atsevišķs likums, bet gan papildinājumi esošajā likumā, proti, punkts, kas paredz dalīt kopīgās valsts un pašvaldību funkcijas.

Jau no šodienas Rīgas dome sākusi abonementa biļetes vienam mēnesim ielādi jaundeklarētajiem rīdziniekiem. Savukārt, vai domes pieņemtā jaunā atlaižu politika būs spēkā no marta, kā plānots, pagaidām gan nav skaidrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti