Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

C hepatīts - aizvien nopietns drauds veselībai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Iesniedz pēdējos sarakstus vēlēšanām Rēzeknes un Varakļānu novadā

Varakļānu novadā vēlēšanām pieteikti četri saraksti, Rēzeknes novadā – astoņi

Noslēdzoties kandidātu sarakstu iesniegšanai 2021. gada 11. septembra Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanās, abās pašvaldības kopā iesniegti 12 kandidātu saraksti, kuros uz iekļūšanu domēs pretendē 226 kandidāti.

Varakļānu novadā pieteikti četri kandidātu saraksti ar kopumā 64 deputātu kandidātiem, savukārt Rēzeknes novadā  – astoņi saraksti ar 162 deputātu kandidātiem, informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

Trešdien, 28. jūlijā, beidzas deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 11. septembra Varakļānu novada un Rēzeknes novada domes velēšanām. Varakļānu novada domē tiks ievēlēti 15 deputāti, bet Rēzeknes novada domē – 19.  

Sarakstā pieteikto kandidātu skaits drīkstēja par trim kandidātiem pārsniegt domē ievēlējamo deputātu skaitu, un konkurence uz vienu pašvaldības deputāta vietu Varakļānu novadā ir vidēji četri deputātu kandidāti, bet Rēzeknes novadā – astoņi kandidāti, norādīja CVK.

Faktiski pēdējā brīdī pirms 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām Satversmes tiesa atzina, ka Varakļānu pievienošana jaunveidojamajam Rēzeknes novadam ir prettiesiska. Līdz ar to vēlēšanas Rēzeknes novadā, kuram pievienoti Viļāni, un Varakļānu novadā no 5. jūnija tika pārceltas uz 11. septembri.

"Sarakstu iesniegšanas pēdējā dienā kandidātu sarakstus var iesniegt līdz pulksten 18 vakarā. Un tas nosacījums ir tāds: tie kandidātu sarakstu iesniedzēji, kas ieradušies pašvaldību vēlēšanu komisijas telpās līdz pulksten 18, šo pieņemšanu var īstenot līdz pusnaktij. Un tad gan kandidātu sarakstu pieņemšana noslēdzas," skaidroja CVK vadītāja Kristīne Bērziņa.

Saskaņā ar vēlēšanu likuma jaunāko redakciju šajās velēšanās mainīsies novadu domēs ievēlamo deputātu skaits.

"Varakļānu novadā šoreiz ir 15 deputāti, un tas ir vairāk nekā līdz šim, līdz reformai. Jo Varakļānu novads pēc iedzīvotāju skaita ir ļoti neliels. Mazliet vairāk nekā 3000 iedzīvotāju. Bet vienalga, tie likuma sliekšņi ir tādi, ka viņiem mazākais ievēlamo deputātu skaits ir 15," sacīja Bērziņa.

Iepriekš Varakļānu novada domē bija 9 deputāti, bet Rēzeknes un Viļānu novadā kopā – 32 deputāti. Tagad būs 19.

Kandidātu sarakstus vēlēšanām var iesniegt reģistrētas politiskās partijas, politisko partiju apvienības, kā arī divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā apvienībā. Arī balsošanas kārtība velēšanās ir tāda pati kā iepriekš.

"Pašvaldību velēšanās var piedalīties tikai tie vēlētāji, kuriem ir kaut kāda saikne ar pašvaldību. Vai nu deklarētā dzīvesvieta, vai īpašums. Un pēc īpašuma pazīmes tas arī ir mazliet sarežģītāks process, jo vispirms ir jāpiereģistrējas balsošanai un jāpierāda, ka jums tiešām ir tas īpašums, ka jums tiešām pienākas balsstiesības šajā pašvaldībā," klāstīja Bērziņa.

Balsot šajās vēlēšanās drīkst arī citu pašvaldību iedzīvotāji, kam vai nu Rēzeknes novadā, vai Varakļānu novadā pieder īpašums. Šajā gadījumā no 2. augusta līdz 2. septembrim viņiem ir jāreģistrējas balsošanai attiecīgajā novadā. 

Vēlētāji ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties CVK tīmekļvietnē šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt