Var pieteikties novērot pašvaldību vēlēšanas

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) savā interneta vietnē aicina līdz 30. maijam pieteikties iedzīvotājus, kuri vēlas sekot līdzi 1.jūnijā notiekošajām pašvaldību vēlēšanām. Par brīvprātīgo novērotāju var kļūt jebkurš Latvijas iedzīvotājs, kas sasniedzis 16 gadu vecumu un izgājis apmācības kursu.

„Es sagaidu, ka vēlēšanas novēros ne tikai partiju un to sarakstu novērotāji, bet varētu būt diezgan daudz cilvēku, kas novērotu arī ārpus šim politiskajām institūcijām. Novērotājam ir svarīga loma kopējā procedūrā, bet bez zināšanām un iepriekšējas sagatavošanās iecirknī arī nevar būt – iecirknis ir īpaša teritorija ar noteiktu kārtību, ir jāizsargājas no iespējamām provokācijām un dažādām nekārtībā. Tur ir īpašs režīms - tikai vēlētāji, vēlēšanu komisijas un novērotāji. Katram ir savs darbs. Būtu labi, ja katrā iecirknī būtu vairāki novērotāji – vēlams politisko konkurentu novērotāji, lai varētu apliecināt, ka vēlēšanu komisijas locekļi ir tikuši labi galā ar saviem uzdevumiem,” sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājs Arnis Cimdars.

Par brīvprātīgo pašvaldību vēlēšanu novērotāju var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlēšanu dienā būs sasniedzis 16 gadu vecumu, CVK tīmekļa vietnē iepazīsies ar mācību kursu „Pašvaldību vēlēšanu kārtība” un aizpildīs vēlēšanu novērotāja reģistrācijas anketu. Pēc tam novērotājs savā e-pastā saņems novērotāja pilnvaru, kas jāizdrukā un kopā ar personu apliecinošu dokumentu jāuzrāda vēlēšanu iecirknī.

Vienlaikus CVK atgādina, ka pašvaldību vēlēšanās tiesības pilnvarot novērotājus ir arī partijām, partiju apvienībām un vēlētāju apvienībām, kuras attiecīgajā pašvaldībā iesniegušas kandidātu sarakstus. Vēlēšanu novērotājus drīkst pilnvarot arī pašvaldību vēlēšanu komisijas, un tiesības novērot vēlēšanas ir arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt