Vanags: Tezē vieno pretēji noskaņotus cilvēkus

Tezē ir īpaša vieta, kur var satikties cilvēki, kas ir ļoti pretēji noskaņoti dažādās lietās, un Latvijā vajadzētu mācīties šo vienotību, jo mums ir daudz vairāk kopīga, pauda Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Vanags pauda, ka pēc izstāšanās no Padomju Savienības un atbrīvošanās no apspiešanas Tezē kopiena bija tā, pie kuras varēja nākt, lai lūgtos.

Viņš arī uzsvēra, ka būtiski ir būt vienotiem gan garīgajos meklējumos, gan kopumā: “Tezē ir īpaša vieta, kur var satikties cilvēki, kas ir ļoti pretēji noskaņoti dažādās lietās, un pulcēties ap to, kas vieno. Tezē ir Kristus persona, mūsu, Eiropas, kristīgās vērtības, mūsu izpratne par to, ka katrs cilvēks ir Dieva līdzībā radīts, tādēļ viņam piemīt cieņa un gods.”

Arī Latvijā varētu mācīties cits pret citu izturēties ar cieņu, draudzīgi un priecīgi kā to dara Tezē jaunieši savā starpā. “Tā ir zināma solidaritāte: redzu, ka viņi sastopas pilsētā un jūtas vienoti, jo viņi ir atbraukuši uz Tezē pasākumu.

Tad mums Latvijā būtu daudz vairāk iemeslu būt vienotiem, jo mēs esam šeit dzimuši, uzauguši, piederam vienai tautai, vienai nācijai, zemei.

Un mums vēl jo vairāk vajadzētu justies solidāriem un uz ielas ar smaidu sveicināt,” pauda Vanags.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags

  Nākamajā gadā Tezē jauniešu dienas norisināsies Šveices pilsētā Bāzelē, to Latvijas Radio uzzināja Tezē kopienas preses konferencē, klātesot Latvijas baznīcu vadītājiem. Bāzele ir simboliska vieta, jo ir robežpilsēta, kur satiekas Vācijas, Francijas un Šveices robeža.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti