Dievkalpojums

Dievkalpojums. Pārraide no Āgenskalna baptistu draudzes

Dievkalpojums

Dievkalpojums no Limbažu Svētā Jāņa ev.lut.baznīcas

Ekumēniskais svētku dievkalpojums no Rīgas Doma.Tiešraide

Vanags: Biedējoši vērot, ka ar entuziasmu pieņemam kaut ko līdzīgu kā pirms neatkarības atjaunošanas

Ir biedējoši vērot to, ka ar entuziasmu pieņemam kaut ko līdzīgu tai situācijai, kāda bija pirms 30 gadiem, Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītajā ekumeniskajā dievkalpojumā teica Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Viņš atgādināja, ka Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadiena tiek sagaidīta ar ārkārtas stāvokli, slēgtām robežām un dīkstāvē esošu biznesu. "Tiek meklēti izsekošanas līdzekļi, skaļruņi veikalos liek ziņot [par distancēšanās noteikumu pārkāpējiem].

Biedējoši vērot, ka ar entuziasmu pieņemam kaut ko līdzīgu, kā [bija] pirms 30 gadiem," pauda Vanags.

Latvija atkal ir saskārusies ar "lielo nezināmo", un atkal ir pienācis brīdis, kurā tautai nepieciešams vēstījums, kurš ļauj skatīties nākotnē ar cerību. "Vēstījums, ka slēgtas robežas, izsekošana, dīkstāve, tukšas baznīcas ir vajadzīgas varbūt ārkārtas situācijā, bet ne kā jauna realitāte. Vēstījums, ka brīvā māte Latvija ir dāsna un neatstās tos bērnus, kuru dzīve ir sabrukusi," pauda Vanags.

Viņš norādīja, ka Latvijas politiskajiem līderiem ir jāstrādā, lai atkal dotu cerību gaismu tuneļa galā. "Valstij jārūpējas ne tikai par nabadzības, bet arī nevienlīdzības izskaušanu," teica Vanags.

Savukārt Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs dievkalpojuma laikā uzsvēra, ka šogad 4. maijs iekrīt ārkārtas situācijas laikā. Tas ir ne tikai izaicinājums, bet arī iespēja pārdomāt savas izvēles un izvērtēt, vai tās ir bijušas brīvas no egoisma. "Sabiedrības attīstību nevar panākt tikai ar īpašumiem un resursiem," pauda Stankevičs.

KONTEKSTS:

Pirmdien, 4. maijā, atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienu, notika ekumenisks dievkalpojums, kuru vadīja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns un Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Jelgavas bīskaps Jānis.

1990. gada 4. maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Augstākā padome noteica valsts varas "de facto" atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5. Saeimas sasaukšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt