Dienas ziņas

Plāno atbrīvot Krišjāņa Barona ielu no auto

Dienas ziņas

Pusgadā gausākais vakcinācijas temps

Valstspilsētu autobusos “zaļie reisi” netikšot ieviesti

Valstspilsētu autobusos «zaļos reisus» cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātiem vēl negrasās ieviest

Vilcienu maršrutos, autobusu komercreisos, kā arī valstspilsētu sabiedriskā transporta maršrutos varēs organizēt reisus, kuros uzņems pasažierus tikai ar sadarbspējīgiem Covid-19 sertifikātiem. Šādos reisos gan pasažieri, gan vadītājs var nelietot masku un nav jāievēro prasība par maksimālo ietilpību. Tomēr valstspilsētu autobusos "zaļie reisi", visticamāk, netikšot ieviesti, vēstīja "ReTV".

Šovasar jau bija ierasts, ka daudzos pasākumos nepieciešams "zaļais sertifikāts". Pirms pasākuma apmeklēšanas nereti pie ieejas bija jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments. Tagad valdība lēmusi, ka "zaļie reisi" varētu būt arī pilsētu satiksmē. Tajos pirms iekāpšanas būtu jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, personas dokumenti un nebūtu jāvelk sejas maskas.

Gluži tāpat, kā par vakcināciju pret Covid-19, dalās arī uzrunāto pilsētas autobusu maršrutu pasažieru viedokļi par nepieciešamību ieviest vismaz dažus reisus zaļajā drošības režīmā. Dažs uzskata, ka to vajag, cits – ka nevajag.

Skeptiski uz šādu ieceri raugās valstspilsētu autobusu parki, kas organizē sabiedriskā transporta kustību pilsētas maršrutos. Viens no iemesliem ir sertifikātu un personas apliecību pārbaudei nepieciešamais laiks.

SIA "Jelgavas autobusu parks" Gints Burks pauda:

"Mēs nevaram izkontrolēt visu lielo pasažieru plūsmu. Ja katrā pieturā ir četri vai vairāk pasažieri, mēs parēķinājām, ka, ja mēs vēl pārbaudām sertifikātu, otrā, trešā pieturā mēs kavējam grafiku jau par desmit minūtēm."

"ReTV" gan piebilda, ka pārbaudei nepieciešamais laiks atkarīgs arī no tā, vai cilvēks tai ir sagatavojies. Televīzijas žurnālistes sertifikāta pārbaude aizņēma nepilnas trīs sekundes, savukārt ieejas biļetes pārbaude – uz pusi vairāk laika.

Kā skaidroja Jelgavas autobusu parka vadītājs, iedzīvotāju attieksme vienmēr bijusi dažāda, bet tas arī neesot vienīgais šķērslis "zaļo reisu" ieviešanai.

Burks sacīja: "Zinot to, ka mūsu autobusu vadītāju vidējais vecums ir 56 gadi. Ir arī tuvu pensijai un vecāki. Katram tagad izsekot un izstāstīt, kā tas ir jādara. Pārbaudīt, ko darīs, ja, piemēram, skolēnam sertifikāts būs, bet nebūs personu apliecinoša dokumenta?"

Uz līdzīgām problēmām norādīja arī uzņēmumā "Jūrmalas autobusu satiksme. Tiesa gan, ja pašvaldība pasūtīšot "zaļos reisus", tad tikšot meklēta iespēja tos arī izpildīt. Arī citas sazvanītās valstspilsētas vismaz pagaidām neesot domājušas par zaļā režīma ieviešanu autobusos.

"Liepājas sabiedriskā transporta" direktors Olevs Zutis norādīja:

"Reģionālajos reisos autovadītājs tirgo biļetes, un tad viņš var arī to prasīt. Transportā pilsētā cilvēki kāpj iekšā-ārā, un to kontroli ir nereāli nodrošināt."

Savukārt "Jēkabpils autobusu parks" pārvadājumu daļas vadītāja Aija Vetere skaidroja: "Mums, pirmkārt, nav, ar ko tos "QR" kodus lasīt. Otrkārt, tas prasīs papildu laiku. Treškārt, autobusu vadītājam ir droši jāpārvadā pasažieri, un papildu pienākumu uzlikšana viņiem pašreiz nav plānota."

Reisus pasažieriem ar sertifikātiem drīkstēs organizēt arī pārvadātāji komercreisos, kā arī vilcienu maršrutos, kuros ir numurētas sēdvietas.

KONTEKSTS:

No 15. septembra dažu vilcienu maršrutu reisos plānoti speciāli vagoni ar iespēju pasažieriem ar Covid-19 testēšanas, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu brauciena laikā nelietot mutes un deguna aizsegu.

Šādus speciālus reisus tikai Covid-19 sertifikātu ieguvušajiem pasažieriem pieļauj valdības pieņemtās izmaiņas. Šo reisu speciālajos vagonos nebūs arī jāievēro noteiktais pasažieru skaita ierobežojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt