Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Ukrainas prezidenta pirmā vizīte – uz Briseli

Panorāma

Rūpnīcai «Biolars» draud darbības apturēšana

Valsts varētu lauzt līgumu ar bērnunamu «Līkumi»

Valsts varētu lauzt līgumu ar bērnunamu «Līkumi»

Turpinot iesākto tematu par bērnu tiesību aizsardzību, jāteic, ka slēgšana draud arī bāreņu namam “Līkumi”. “Sistēmas bērnu” rubrikā daudz stāstīts par kriminālprocesu, kurā uz apsūdzēto sola sēž bāreņu nama atstādinātais direktors. Jau vairākus gadus nams pārsaukts par ģimenes atbalsta centru “Saulstari”. Tomēr problēmas  palikušas tās pašas.

Darba dienas vidū namā valda pilnīgs klusums. Dzirdamas vienīgi putnu dziesmas. Kā ierasts, bērni esot skolās. Centrā patlaban dzīvojot 17 bērni, aptuveni puse no viņiem nakšņo internātā. Pavasarī bērnu tiesību ievērošanas pārbaudē tiesībsargs atkārtoti konstatēja, ka daļa bērnu iestādē ikdienā nedzīvo. Turklāt esot žēlojušies par uzturēšanos internātā. Dienas vidū “Līkumos” sastopama vienīgi sociālā darbiniece un sekretāre.

Raivis Kalniņš ir jau otrais direktora pienākumu izpildītājs, kurš uz laiku ieņem apsūdzētā Jura Boķa vietu. Atbildes no Kalniņa Latvijas Televīzija saņēma e-pastā. Tikšanos viņa aizņemtības dēļ sarunāt neizdevās.

"Esmu sapratis, ka ir vairāk laika jāveltī katram bērnam individuāli, jāsaprot katra bērna intereses un vajadzības. Ir nepārtraukti jāmeklē viņiem iespējas radoši aizpildīt brīvo laiku, lai sagatavotu viņus turpmākajai dzīvei," paudis Kalniņš.

Tomēr problēmas, ko jaunajam direktora pienākumu izpildītājam vēl nav izdevies atrisināt, saistītas ar kadru trūkumu. Tiesībsargs un Labklājības ministrija aizrāda, ka centrā ilgstoši bērniem nav nodrošināti psihologa pakalpojumi, ilgi vakanta bijusi arī sociālā darbinieka amata vieta. Tas novedis līdz tam, ka ministrija, iespējams, varētu lemt ne vien par administratīvo sodu, bet arī par galējiem soda mēriem.

Pašvaldība, kas ir iestādes dibinātājs, uzskata, ka tā strādā atbilstoši likumam. "Iestāde strādā kā strādājusi, neskatoties uz to, ka ir nemitīgas pārbaudes gan no tiesībsarga, gan no Labklājības ministrijas puses. Nevar rimties ar šīm pārbaudēm," teikusi Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe.

Pērn šādu galēju lēmumu ministrija jau pieņēma attiecībā pret bērnunamu “Stikli”. Tas savu darbību izbeidza gada nogalē. Visbiežāk pēc bērnunamu slēgšanas bērni nonāk citās institūcijās. Nereti tādās, kas ir tuvāk pašvaldībai un dzīvesvietai, no kuras viņi nākuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt