Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina svētkos ievērot ugunsdrošību

Aizvadītajā brīvdienā ugunsdzēsēji dzēsa 111 kūlas ugunsgrēkus, kuros izdega vairāk nekā 150 hektāru zemes un nodega vairākas ēkas. Šogad reģistrēti jau vairāk nekā 2000 pērnās zāles ugunsgrēku, kuros nodegušas vairākas ēkas un bojāgājuši un cietuši vairāki cilvēki.

Arī sestdien turpināsies pavasarīgs laiks, kas piemērots atpūtai un piemājas sakopšanas darbiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests brīdina, ka nepieskatīts ugunskurs vai tīša ļaunprātība, spēlējoties ar uguni, var izraisīt plašu ugunsnelaimi.

Svētkos aicina atcerēties par ugunsdrošībuLatvijas Radio

  “Aicinām iedzīvotājus atcerēties, ka jāpieskata ugunskuri, noteikti nevajadzētu izmest izsmēķus vai spēlēties ar sērkociņiem un šķiltavām, jo tas viss var novest pie postošiem un lieliem kūlas un meža ugunsgrēkiem, kuros nereti nodeg arī ēkas, cieš paši cilvēki, vai arī, kā šogad, ir arī viens kūlas ugunsgrēkā bojā gājis cilvēks,” stāsta VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

  “VUGD novērojumi liecina, ka lielākais ugunsgrēku skaits vienmēr ir pēcpusdienās, kad jau ir nedaudz iesilis, cilvēki ir ārā un sāk sakopt savas teritorijas, un tad arī notiek nelaimes saistībā ar neuzmanīgu rīcību ar uguni vai neuzmanīgu grilu kurināšanu,” atgādina Palkavniece.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti