Sadaļas Sadaļas

Valsts robežsardzes vadību uz laiku uztic Pujāta vietniekam

Līdzšinējā priekšnieka Gunta Pujāta aizturēšana nav apturējusi Valsts robežsardzes darbu, apgalvoja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV"). Turklāt ministrija jau esot veikusi dažādus pasākumus, lai sāktu atgūt šaubīgi iztērētos valsts budžeta līdzekļus.

Reaģējot uz Iekšējās drošības biroja (IDB) lēmumu, ar kuru Pujātam pagaidām liegts strādāt līdzšinējā amatā, iekšlietu ministrs par Valsts robežsardzes priekšnieka pienākumu izpildītāju iecēlis līdzšinējo priekšnieka vietnieku Ivaru Ruskuli. Ministrs pārliecināts, ka par spīti skandāliem robežsardze ir spējīga veikt savus pienākumus.

Tiesa, pienākums tiesiski organizēt austrumu robežas izbūvi robežsardzei līdz šim bijis pār grūtu. Uz iespējamām nelikumībām norāda ne vien IDB sāktā izmeklēšana. Par to gada sākumā savā revīzijā brīdināja arī Valsts kontrole. "Robežas izbūves darbi plānoti un darīti tā, it kā uz Valsts robežsardzi likums neattiektos," to šā gada sākumā atzina valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Valsts kontroles ieskatā no valdības atvēlētājiem 40 miljoniem eiro austrumu robežas izbūvei vairāk nekā 7 miljoni iztērēti prettiesiski, piemēram, maksājot par nepaveiktiem darbiem. Turklāt liels daudzums robežas būvniecības dēļ izcirsto koku vienkārši "pazuduši". 

Ministrs Ģirģens apgalvoja – revidentu ieteikumi esot ņemti vērā. Piemēram, ministrijā izveidota īpaša uzraudzības padome, kā arī ierosinātas vairākās disciplinārlietas. Un tas jau nesot augļus.

"Cilvēkiem nevajadzētu uztraukties. Iekšlietu ministrija nopietni uztver Valsts kontroles aizrādījumus. Ir uzsākti procesi, un atsevišķi komersanti jau atmaksā līdzekļus par it kā  neizpildītiem darbiem. Notiek arī process, lai atmaksātu valsts līdzekļus par nozāģētajiem kokiem, kas tika aizvesti," teica ministrs.

Cik lielas summas no prettiesiski iztērētajiem septiņiem miljoniem eiro izdevies atgūt, to ministrija un robežsardze pagaidām vēl nav gatavas atklāt.

2015. gadā robežas izbūvei no valsts budžeta tika piešķirti 42 miljoni eiro. Līdz šim pabeigti robežas izbūves un iekārtošanas darbi uz Latvijas–Krievijas robežas. Šogad bija plānots turpināt Latvijas–Baltkrievijas robežas iekārtošanu, bet atklāto šaubīgo tēriņu dēļ šobrīd projekts apturēts līdz izmeklēšana sbeigām. Pēc tam, visticamāk, tiks rīkots jauns konkurss.

KONTEKSTS:

Kārtējais ar austrumu robežas izbūvi saistītais skandāls skāris Valsts robežsardzi. IDB piektdien, 4. septembrī, aizturēja Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu. Aizturēšana esot saistīta ar pārkāpumiem austrumu robežas izbūves procesā. 

Pujāts atzīts par aizdomās turamo, bet atbrīvots, piemērojot vairākus ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus, tostarp aizliegumu ieņemt līdzšinējo amatu un atstāt valsti. Pujāts viņam izvirzītos pārmetumu noraida.

Par iespējamām nelikumībām austrumu robežas izbūvē IDB pērn aizturēja bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru un būvfirmas “Igate” līdzīpašnieku Māri Peilānu. Pujāts pirms kļūšanas par robežsardzes priekšnieku bija Garbara vietnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt