Rīta intervija

LĀI direktora vietnieks Kārlis Bukovskis par konfliktiem diplomātijā

Rīta intervija

PWC Legal datu aizsardzības speciāliste Aija Panke par datu regulu

Intervija ar VRS Daugavpils pārvaldes priekšnieku pulkvedi Oļegu Jemašovu

Valsts robežsardze: Kontrabandistu tehniskais aprīkojums attīstās

Robežsargi ik gadu saskaras ar jauniem kontrabandistu izgudrojumiem, un viņu tehniskais aprīkojums arvien attīstās, intervijā Latvijas Radio Latgales studijā pavēstīja Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Oļegs Jemašovs.

"Ja iepriekšējos gados cigaretes tika pludinātas ar primitīviem plostiem, kuri nebija kontrolējami, tad pēdējos gados jau tiek veidotas normālas konstrukcijas, kuras tiek iegremdētas ūdenī," skaidroja Jemašovs.

Kontrabandisti tabakas izstrādājumus pārklājot ar termoplēvi un lietojot tehniku, lai kontrolētu kustību un novirzītu plostu konkrētā virzienā.

Jemašovs atzina, ka, lai gan robežsardzes tehnika attīstās, arī kontrabandistiem pieejamie līdzekļi esot tikpat advancēti. Tajā pašā laikā netrūkstot arī gadījumu, kad mucas piepilda ar kontrabandas cigaretēm un palaiž pa Daugavu.

Robežsardzes pārstāvis gan skaidroja, ka tikai 30% kontrabandas gadījumu atklāti uz "zaļās robežas". Lielāko daļu noziedznieku tomēr aptur robežpunktos.

Salīdzinot ar 2016.gadu, pērn robežsardzes konfiscēto tabakas izstrādājumu skaits divkārošojies. Pēc Jemašova teiktā, pieaug kontrabandas ceļā ievesto cigarešu apjomi, jo gadījumu skaits īpaši nav mainījies - tas saglabājies ap 100.

Robežsardzes pārstāvis stāstīja, ka noziedzīgās grupas, kuras nodarbojas ar kontrabandu, nav tikai Latgales pierobežas problēma, jo šajā "biznesā" iesaistās cilvēki arī no citām Latvijas vietām - pat tik tālām kā Ventspils. Tāpat arī šo grupu apkarošana ir sarežģīta, jo, vienu grupu aizturot, atbrīvojas vieta kādas citas darbībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti