Pusdiena

Pusdiena 13.02.2017

Pusdiena

NVA organizēs bezdarbniekiem un darba meklētājiem apmācības finanšu pratībā

Valsts probācijas dienesta sistēmas modernizēšanai prasa 108 tūkstošus eiro

Valsts probācijas dienesta sistēmas modernizēšanai prasa 108 tūkstošus eiro

Lai nodrošinātu Valsts probācijas dienesta (VPD) amatpersonām automatizētu piekļuvi Iekšlietu ministrijas informācijas sistēmās apkopotajai informācijai, sistēmas modernizācijā būtu nepieciešams ieguldīt aptuveni 108 tūkstošus eiro. Šā gada budžetā līdzekļi šim mērķim nav paredzēti, tādēļ par papildu ieguldījumiem, kas atvieglotu VPD darbu, valdībai būs jālemj, izvērtējot nākamā gada valsts budžetam iesniegtos līdzekļu pieprasījumus. 

VPD modernizācija nepieciešamību pamato ar to, ka šobrīd nav iespējams nodrošināt automātisku informācijas apmaiņu un dienesta amatpersonām Iekšlietu ministrijas informācijas sistēmā apkopotā informācija ir jāpieprasa manuāli. Pirmdien, 13. februārī Ministru kabineta komitejas sēdē dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs skaidroja, ka situācija jārisina datu sistēmas līmenī, lai informācijas pieprasījumi tiktu apstrādāti automātiski.

Iekšlietu ministrijas vadība uzsver, ka ministrijas rīcībā patlaban nav naudas informācijas sistēmas modernizācijai.

Lai paplašinātu VPD amatpersonu piekļuvi Iekšlietu ministrijas informācijas sistēmai, būtu nepieciešami gandrīz 108 tūkstoši eiro. Tomēr Iekšlietu ministrijas vajadzību saraksts ir garš un nepieciešamo papildu līdzekļu apjoms jau tuvojas 100 miljoniem eiro. Tādēļ bez papildu piešķīruma tieši informācijas sistēmu modernizācijai tā nav iespējama, skaidro Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

„Ja naudas nav, tad paliekam pie manuālā režīma un neveidojam nekādas automātiskas sistēmas. Neveidojam to, ko mēs nevaram atļauties," uzskata Pētersone-Godmane. 

"Šobrīd šo informāciju ir iespējams nodot manuāli, respektīvi, pēc pieprasījuma. Tad pie tā arī paliekam, tad neveidojam nekādas automatizētas sasaistes, kas prasa iepirkumu un maksā līdzekļus," viņa piebilst.

Savukārt tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) domā, ka būtu nepieciešams apsvērt vēl plašāku informācijas sistēmu modernizāciju. „Vai ir kāds politisks dokumentus, kur mēs esam apņēmušies valdības līmenī modernizēt visu šo sistēmu kopumā?" Rasnačs aicina ieraudzīt kopainu. "Vai arī mēs rausim pa gabaliņam atsevišķos virzienos, jo tā manuālā izziņu pieprasīšana jau skar ārkārtīgi plašu informācijas loku.”

Atbilstoši Ministru kabineta komitejas sēdē lemtajam, jautājums par papildu līdzekļu piešķiršanu iekšlietu informācijas sistēmas modernizācijai tiks skatīts, izvērtējot 2018. gada valsts budžetam iesniegtās jaunās politikas iniciatīvas.

VPD pēdējo trīs gadu laikā ieviesis elektronisko uzraudzību, kā arī darbam ar jauniešiem piesaistījis brīvprātīgos līdzgaitniekus. Lai potenciālajiem līdzgaitniekiem likuma normas padarītu skaidrākas, iecerēti grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti