Valsts probācijas dienesta likumā precizēs brīvprātīgā līdzgaitnieka statusu

Pēdējo trīs gadu laikā Valsts probācijas dienests ieviesis vairākus jaunumus savā darbā.  Piemēram, dienests ieviesis elektronisko uzraudzību, kā arī plašāk iesaista sabiedrību un darbam ar jauniešiem piesaista brīvprātīgos līdzgaitniekus. 

"Konkrētajā gadījumā mēs runājam par specifiskiem brīvprātīgajiem, uz kuriem pastāv specifiski atlases nosacījumi. Un brīvprātīgā darba likums nosaka, ka šādas lietas ir jāreglamentē speciālajā tiesību aktā, kas mūsu gadījumā ir Valsts probācijas dienesta likums. Viņiem [brīvprātīgajiem līdzgaitniekiem] būs skaidrāka kārtība, jo šobrīd principā, lasot Valsts probācijas dienesta likuma normas, tur nav izdalīts šis virziens - brīvprātīgie līdzgaitnieki. Un tad var rasties cilvēkam jautājumi, par kādu līdzgaitnieku tad es varu kļūt. Šajā gadījumā likuma normas būs skaidrākas un arī atbilstošākas šim jaunajam virzienam, kas līdz šim mums nebija," skaidro dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs.

Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs

  Lai potenciālajiem līdzgaitniekiem likuma normas padarītu skaidrākas, iecerēti grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā. Grozījumus pirmdien, 13.februārī, skatīs Ministru kabineta komitejā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti