Valsts prezidents: Zināšanas ir spēks, ko nevar atņemt

Zināšanas - tas ir spēks, ko neviens nevar atņemt. Zināšanas sniedz mums iespējas un palīdz veidot nākotni, uzrunā pirmajā skolas dienā  Siguldas Valsts ģimnāzijā teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents aicināja jauniešus izmantot skolas un skolotāju sniegtās zināšanas, lai ar katru dienu kļūtu gudrāki, jo tieši jaunieši būs tie, kas veidos mūsu valsts nākotni. 

Uzsākot jauno mācību gadu, Vējonis skolēniem novēlēja labām sekmēm un jaunām zināšanām bagātu mācību gadu. Savukārt skolotājiem novēlēja būt devīgiem – sniegt savas zināšanas jauniešiem un vienmēr būt vienu soli viņiem priekšā.

Vējonis norādīja, ka Siguldas Valsts ģimnāzija ir vienu dienu vecāka par mūsu valsti.

"Tas apliecina, ka Latvijas valsts dibināšana, veidošana un attīstība jau kopš valsts pirmsākumiem neatraujami bija, ir un būs saistīta ar izglītotiem un zinošiem cilvēkiem," uzsvēra prezidents.

Valsts prezidents atgādināja Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieces Katrīnas Taupmanes, kura piedalījās Valsts prezidenta organizētajā ikgadējā skolēnu eseju un video konkursā "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā", vārdus: "Mēs esam gudra, stipra un strādīga tauta. Mūsu rokās ir tas, cik lieli mēs esam, mūsu rokās ir Latvija un tās nākotne."

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) vēlēja veiksmi jaunajā mācību gadā gan skolēniem, gan skolotājiem.

"Krišjānis Valdemārs savulaik latviešiem izvirzīja trīs mērķus – turību, izglītību un patriotismu. Viņš uzskatīja, ka tieši izglītība ir tā, kas cilvēkos raisa tēvzemes mīlestību. Izglītība māca mums spriest, balstoties uz zināšanām, un radīt jaunas idejas. Izglītības lielais mērķis ir tāds, ka katra jauna paaudze spēj pāraugt iepriekšējās paaudzes zināšanas, kļūt gudrāka, labāka, stiprāka," rakstīja Mūrniece.

Viņa novēl, lai izglītība sniedz gudrību un palīdz dziļāk sirdī ieslēgt Latvijas mīlestību.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) pirmajā skolas dienā devās uz skolu, kurā pats agrāk mācījies - Valmieras Pārgaujas ģimnāziju. "Jūs, manas skolas audzēkņi, esat maza, bet ļoti svarīga Latvijas daļa. Jūs visi esat vajadzīgi Latvijai, jo bez mums visiem tai nekā cita nav. Priecīgus svētkus!" tviterī savu vēlējumu publicējis Kučinskis.

KONTEKSTS:

Visās Latvijas skolās 3.septembrī sākas jaunais mācību gads. Izglītības un zinātnes ministrijas sniegtā informācija liecina, ka šogad skolas durvis vērs ap 204 tūkstoši skolēnu. No tiem nedaudz vairāk kā 18 400 būs pirmklasnieki, bet savu pēdējo mācību gadu vidusskolās šogad sāk aptuveni 9500 skolēnu. Latvijas Radio pirmajā skolas dienā bija klāt Rīgas 41. vidusskolā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti