Valsts prezidents: Nepieciešama īpaša pierobežas politika vienmērīgai Latvijas attīstībai

Latvijā ir nepieciešama īpaša pierobežas politika vienmērīgai valsts attīstībai, un šo vajadzību īpaši ir pastiprinājusi Krievijas agresija Ukrainā. Šādu viedokli vizītē Ludzas novadā trešdien, 27. aprīlī, paudis Valsts prezidents Egils Levits, informēja Valsts prezidenta kancelejā. 

"No valsts vienmērīgas attīstības viedokļa ir nepieciešama pierobežas politika, kas attiektos uz Ludzas un citiem novadiem, kuru atrašanās vieta ir pie Eiropas Savienības un NATO ārējās robežas.

Šeit nevis beidzas Latvija, bet šeit sākas Latvija, un šeit sākas Eiropa. Šim momentam ir jāatspoguļojas arī reģionālajā politikā," sacīja Valsts prezidents.

Valsts prezidents, apmeklējot Ludzas novadu, aizvadījis sarunu ar dažādu nozaru un sabiedrības pārstāvjiem par dzīvi jaunajā novadā – izglītību, uzņēmējdarbību, drošību, kultūru un piederību, pašvaldības darbu un iedzīvotāju līdzdalību, jauniešu iespējām, novada attīstību kopumā.

Uzklausot novada iedzīvotāju pārdomas par administratīvi teritoriālo reformu, Valsts prezidents norādījis, ka reformas jēga bija iedibināt iedzīvotāju skaita ziņā lielākus novadus, jo tādējādi ir iespējams uzlabot pašvaldības sniegto pakalpojumu kvalitāti. Vienlaikus Valsts prezidents uzsvēra, ka jau vairākkārt ir norādījis uz nepieciešamību jaunajā Pašvaldību likumā paredzēt vietējo kopienu (pagastu un pilsētu) iedzīvotāju tiesības demokrātiski ievēlēt iedzīvotāju padomes locekļus, kas stiprinātu vietējās kopienas un to līdzdalības iespējas novada attīstības procesos.

Kopš 2021. gada Ludzas novads apvieno četrus līdzšinējos novadus – Ciblas, Kārsavas, Ludzas un Zilupes novadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt