Valsts prezidents: Mums jābūt modriem un gataviem aizstāvēt mūsu neatkarību un vērtības

Latvijas Republikas proklamēšanas dienā 18.novembrī 11.novembra krastmalā pirms Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās parādes Valsts prezidents Raimonds Vējonis norādīja, ka šodien, kad svinam 18.novembri un atceramies dienu, kad tika proklamēta Latvijas Republika, mēs esam aicināti palikt uzticīgi tām vērtībām, ko mūsu tēvi mums ir atstājuši mantojumā. Tā ir mūsu zeme – Latvija, mūsu kultūra un valoda.

Prezidents uzsvēra, ka šodien Latvija un tās NBS ir spēruši lielu soli, iekļaujoties Eiropas Savienībā un NATO aliansē. Taču pēdējos gados mūsu reģionā bijuši jāpiedzīvo lieli drošības izaicinājumi, kas „vēlreiz pierāda, ka mums vienmēr jābūt modriem un gataviem aizstāvēt mūsu neatkarību, vērtības un mūsu cilvēkus.”

 

Kā Bruņoto spēku augstākais vadonis prezidents pauda gandarījumu un lepnumu par katra karavīra stāju un profesionalitāti, par teicamām kaujas spējām un uzkrāto pieredzi. "Šodienas militārā parāde ir apliecinājums tam, ka mūsu rindās ir daudz cilvēku, kuri ir gatavi – ja būs nepieciešams - ar ieročiem rokās aizstāvēt savu dzimteni Latviju. Paldies jums, karavīri, zemessargi, robežsargi, policisti! Paldies par jūsu nesavtīgo darbu, lai mēs varētu dzīvot drošībā. Vēlos arī teikt paldies jūsu vecākiem, kuri ir uzaudzinājuši tik daudz apņēmīgu, drosmīgu un patriotisku dēlu un meitu! Būsim stipri, lepni un vienoti mīlestībā un ticībā savas valsts nākotnei!" sacīja Vējonis.

Spītējot sliktajiem laikapstākļiem,  pārādi apmeklēja vairāki tūkstoši rīdzinieku un pilsētas viesu. Starp klātesošajiem bija gan bērni, gan arī vecāka gada gājuma pārstāvji. Daudziem parādes apmeklētājiem pie apģērba bija piespraustas sarkanbaltsarkanas lentītes, bet rokās - valsts karodziņi.

Parādē piedalījās karavīri, zemessargi, robežsargi, policisti, ugunsdzēsēji un jaunsargi, tika demonstrētas arī četras dažādu modeļu kāpurķēžu kaujas mašīnas "CVR(T)", kuras Latvija ir iegādājusies Lielbritānijā.

Parādi komandēja Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts, bet to pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Tāpat parādi apmeklēja arī NATO Sauszemes spēku pavēlniecības komandieris ģenerālleitnants Džons Nikolsons, Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa komandieris ģenerālleitnants Tims Evanss, Ziemeļaustrumu daudznacionālā korpusa komandieris ģenerālleitnants Manfreds Hofmans un Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais.

Parādē piedalījās arī Latvijas karavīru sabiedrotie, ar kuriem kopā viņi pilda uzdevumus starptautiskajās operācijās un apgūst iemaņas un prasmes militārās mācībās Latvijā un ārvalstīs - lietuvieši un igauņi, zviedri, dāņi un somi, kā arī Vācijas, Francijas un ASV karavīri.

Parādi noslēdza Latvijas un ASV bruņoto spēku, kā arī NATO un Valsts robežsardzes bruņojuma un transporta demonstrējums. Sākotnēji tika paredzēts, ka būs redzami arī Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri - trīs "Mi-17" un viens "Mi-2" -, kā arī divi Valsts robežsardzes helikopteri "Agusta 109E Power", kā arī divas NATO gaisa telpas patruļlidmašīnas – Ungārijas Gaisa spēku lidmašīnas JAS-39 "Gripen". Tomēr nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ, lidojumi tika atcelti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti